KOL ESTETİĞİ FİYATLARI

KOL ESTETİĞİ FİYATLARI

             Kol estetiği fiyatları, yapılacak operasyonun kapsamına ve tekniğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Ayrıca uygulamayı yapacak doktor veya hastanenin fiyat politikasına bağlı olarak ta kol estetiği fiyatları değişmektedir.       

             Kol estetiği, omuzla dirsek bölgesi arasında ve genellikle kolun alt kısmında meydana gelen deri sarkması ve yağlar sebebiyle ortaya çıkan çirkin görüntünün giderilmesi için yapılan estetik müdahaledir. Buna tıp dilinde “brachioplasty” denilmektedir.

Genellikle sık kilo alıp verme veya ciddi kilo kayıplarında veya yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kol sarkmaları kötü bir görünüme sebep olur. Kol sarkması sorununa çeşitli egzersizler önerilse de genellikle sonuç vermez. Bu yüzden kol sarkması sorununa çözüm bulmak isteyen insanlar için kesin ve kalıcı yöntem kol estetiğidir. Sağlıklı ve yetişkin herkes kol estetiği yaptırabilir.

Kol germe ameliyatları genel anestezi altında yapılır. Kol sarkması; yağ dokusunun aşırı birikmesi, derialtı dokusunun gevşemesi ve cildin normalden fazla sarkması gibi bir veya birkaç farklı faktörün bir araya gelmesi sonucunda ortaya çıkar. Kol estetiği yapılırken bu sorunlardan hangisi veya hangileri varsa onlara yönelik uygulama gerçekleştirilir. Yani ameliyatın planlaması, hangi bölgeye ne büyüklükte bir kesi yapılacağı herkeste farklı olmaktadır.

Kol germe ameliyatında yağ emme, fazla derinin çıkarılması ve cilt altı dokusunun sıkılaştırılması olmak üzere üç ayrı uygulama yapılır. Operasyondan sonra kolda gerginlik hissedilmesi normaldir. Oluşan şişliğin giderilmesi için kol bandajlı olarak kalp seviyesinden yüksekte tutulmalıdır. Operasyondan sonraki 10 günde kolu zorlayıcı faaliyetlerde bulunulmaması gerekir.

             Kol estetiği fiyatları, yapılan operasyonda uygulanan yönteme ve koldaki deformasyonun durumuna bağlı olarak değişir. Bu yüzden kol estetiği yaptırmadan önce detaylı bir araştırma yapmanız, size en uygun uygulamayı bulmanız gerekir. Buna göre fiyat almak daha doğru olacaktır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kol Korsesi

KOL KORSESİ

KOL KORSESİ Kol korsesi, kolları forma sokmak ve inceltmek için veya kol estetiği ameliyatından sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir