KOL ESTETİĞİ

KOL ESTETİĞİ

Kol estetiği, yaşa veya kilo vermeye bağlı olarak ortaya çıkan sarkma veya deformasyonun ortadan kaldırılması için gerçekleştirilen estetik operasyonlara verilen genel isimdir.

Kol derisi çeşitli sebeplerle esnekliğini kaybedince sarkmalar ortaya çıkar. Yaş sebebiyle vücutta azalan kolajen de sarkmaya sebep olan önemli faktörlerdendir. Kilo verme sebebiyle boşalan deri altı dokusu da geride esnekliğini kaybetmiş ve sarkmış bir kol bırakır. Özellikle yaz mevsiminde kadınların kısa kollu kıyafet giymek istememelerinin en önemli nedeni sarkık kollardır. Gelişen tıp ve estetik cerrahi sarkık kol sorununa çeşitli yöntemlerle çözüm bulmaktadır.  Amaç koldaki kötü görüntüyü ortadan kaldırmak ve vücut ile orantılı daha sıkı kol görünümü elde etmektir.

Kol estetiği, kolun sarkan derisinin altındaki fazla yağ tabakasının boşaltılarak derinin gerdirilmesi ile gerçekleştirilir. Çok fazla olmayan deformasyonlarda küçük bir keşiden girilerek yağlı kısmın alınması ve iç dikişlerle derinin daha sıkı durması sağlanır. Ancak ileri sarkmalarda kol dirsekten koltuk altına kadar açılarak operasyon yapılır.

Kol estetiği ameliyatı diğer bölgeler için gerçekleştirilen germe operasyonları ile birlikte de yapılabilir. Özellikle liposuction ile birlikte yapılan kol estetiği ameliyatı ile çok iyi sonuçlar elde edilmektedir. Böylece hem koldaki fazla yağ ve deri alınmakta hem de kol daha esnek ve sıkı bir görünüme kavuşmaktadır. Ameliyat, kapsamına göre kolda iz bırakır. Tüm kolun açıldığı operasyonlarda kol altında estetik dikiş izleri kalır. Zaman içinde bu izler belli olmayacak kadar silinir. Ancak sadece belli bir noktadan kesi yapılarak girilen kollarda sadece koltuk altına yakın bir bölgede küçük bir iz kalmaktadır.

Operasyondan sonra hasta 1-1,5 ay kolu zorlayıcı hareketler yapmamalı ve banyo dışında sürekli olarak korse kullanmalıdır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kol Korsesi

KOL KORSESİ

KOL KORSESİ Kol korsesi, kolları forma sokmak ve inceltmek için veya kol estetiği ameliyatından sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir