Kol Estetik Ameliyatı

Kol Estetik Ameliyatı

Kol Estetik Ameliyatı
Kol Estetik Ameliyatı

Yılların etkisi ya da aşırı kilo alıp verme sonucu birçok insanın kollarının alt kısımlarında gevşemeler ve sarkmalar meydana gelebilmektedir. Kısa kollu ya da kolsuz bir giysi giyildiğinde kollar yukarı kaldırıldığında gevşeklik ve sarkıklık çok daha belirgin bir hal almaktadır. Yaşın ilerlemesi ile birlikte hemen hemen herkeste görülebilen bu durum, fazla kilo veren genç yaştaki insanlarda da ortaya çıkabilmektedir. Kol estetiği ile kollarda görülen sarkık ve gevşekliği düzeltmek mümkün olabilmektedir. Kol bedenden uzaklaştırıldığında ve yere paralel gelecek şekilde kaldırıldığında, koltuk altı ile dirsek arasındaki bölgede fazlalıklar kendini gösterecektir. Kollarda yağ fazlalılığı varsa, sarkmalar ve deri gevşekliği olmamışsa, kol altı bölgesindeki yağları ameliyat izi olmadan yok etmenin en uygun yöntemi liposuction işlemidir. Ancak yaş ilerlemesine bağlı olarak deride gevşeme ve sarkmalar meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda liposuction doğru bir yöntem olmamaktadır. Böyle bir durum söz konusu olduğunda fazla olan yağların, sarkık deri ile birlikte çıkartılması, böylece normal cilt gerginliğinin sağlanması gerekmektedir. Kol germe operasyonunda koldaki gevşek olan dokular deri ile birlikte kesilerek çıkartılmalıdır. Bu işlemin adından deri daha gergin olacak şekilde yeniden dikilmelidir. Fazlalık olan deri çıkarıldığı için de çıkarılan derinin uzunluğu kadar kesilen yerde zorunlu olarak bir yara izi meydana gelir. Bu iz, gerek önden gerekse arkadan bakıldığında fark edilmeyecek şekilde, yani kolun beden ile temas halinde olan kısmının arkaya yakın bölümünde kalacak şekilde yapılması gerekir. Bu nedenle uzmanlar, ameliyat izlerinin operasyonun ardından kolsuz bir giysi giydiklerinde dikkat edilmeyecek bir yerde olmasına özen göstermektedirler.

 

Kol Estetiği Genel Anestezi İle Yapılır

 

Kol estetiği operasyonunun, uygun donanıma sahip olan bir merkezde yapılması gereklidir. Bu operasyon genel anestezi gerektirir ve ortalama olarak 2 saat kadar sürebilmektedir. Hastanede bir gün kalmak yeterli olmaktadır. Operasyonun ardından rahatsız edecek derecede ağrı meydana gelmemektedir. Ağrı kesici ilaçlar kullanılarak hissedilecek hafif ağrı da kişiyi rahatsız etmeyecek derecede az olmaktadır. Ameliyat olan kişi aynı gün ayağa kalkabilmektedir. Operasyonun ardından kolun arka yüzünde şişlik ve morarma meydana gelebilmektedir. Bu şişlik ve morarmaların tamamen düzelmesi de birkaç hafta sürebilmektedir. Ameliyat sonrası iyileşme dönemi de kısadır. Kol germe operasyonunun ameliyatından 2 ile 3 gün sonra uçak yolculuğu yapabilecek hale gelinebilmektedir. Ameliyattan 2 ile 3 gün sonra banyo yapılabilmektedir. İyileşme döneminin kişiden kişiye göre değiştiği bilinmelidir. Ancak yaklaşık olarak 5 ile 7 gün içinde tam olarak iyileşmek mümkün olabilmektedir. İş hayatına dönmek de yaklaşık bu kadar bir zaman almaktadır. Kol germe operasyonu kendi kendine eriyen gizli dikişlerle yapılmakta, bu nedenle de ayrıca dikiş aldırmaya gerek kalmamaktadır. Operasyonun ardından güç gerektiren işler ve sportif faaliyetlere ise 4 hafta sonra başlanabilmektedir. Kol germe operasyonlarının yara izi bırakıcı nitelikte bir ameliyat olduğu söylenmektedir. Buna rağmen ameliyat sonuçları oldukça yüz güldürücüdür.

Sarkmalar ve Gevşemeler Mutsuz Eder

Kollarda, fark edilen gevşemeler, sarkmalar ve yağ fazlalıkları, kişileri mutsuz etmektedir. Bu sorunların ortadan kaldırılması için kol estetiği ve kol germe ameliyatları uygulanmaktadır. Kola yapılacak estetik operasyon için lazerle yağ aldırma yöntemi sıklıkla tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Kollarda, çok sayıda nedenden dolayı gevşemeler ve sarkmalar meydana gelebilmekte, bu bölgelerden görülen deformasyonlar, diğer bölgelerindekilerden daha çok rahatsız etmektedir. Kollarda meydana gelen görüntü bozukluğu, cerrahi müdahaleler ile ortadan kaldırılmakta ve kollar eski görünümlerine kavuşturulmaktadır. Kol germe estetiğinde, hekimin deneyiminin yanı sıra doğru değerlendirmesi de son derece önemlidir. Doğru uygulama yapıldığında kol germe operasyonunun sonuçları, kişiyi mutlu kılacaktır. Operasyon, kol germe ameliyatı ve kollara lazer liposuction yöntemi olmak üzere iki farklı yöntemde gerçekleştirilmektedir. Kolda yağlanma fazlaysa ve gevşemeler yoksa kol bölgesini yağlardan kurtararak, kola estetik bir görünüm kazandırmak için, sadece yağ aldırma yöntemi olan lazer liposuction yöntemi uygulanmaktadır. Uygulamanın yapıldığı sırada yağlar alınır. Yağların alınması, kolun estetik bin görüntüye sahip olması için yeterli olabilmektedir. Bu uygulama, tecrübeli ve yağ alımı konusunda uzman olan bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirildiğinde kollarda yağ alınması sonrasında çukurluklar ve çökmeler meydana gelmemektedir. Eğer kol bölgesinde, yağ fazlalığının yanı sıra gevşemeler meydana gelmişse bu kez de kol germe operasyonu gerçekleştirilmektedir. Kol germe operasyonu, dışarıdan fark edilmeyecek, yalnızca işlem yapılan kişinin bildiği bir ameliyat izi meydana gelir. Operasyon izi, dışarıdan dikkat çekmeyen bir bölgededir. İşlem tamamlandığında hem yağ alınmış olur hem de derideki sarkma görüntüsüne sebep olan deri fazlalığı ortadan kaldırılır.

Lazer Liposuction Yöntemi İle Kolda Estetik

Lazer liposuction, plastik cerrahlar tarafından lokal anestezi yapılarak gerçekleştirilmektedir. Özellikle son dönemlerde smart lipo ve slim lipo cihazları aracılığı ile kol estetiği operasyonunda başarılı yağ alım işlemleri uygulanmaktadır. Operasyon yaklaşık olarak bir saat kdar sürmektedir. Operasyondan bir gün sonra normal hayata dönülebilmektedir. Cerrahi müdahalenin ardından belli bir süre, hekimin uygun gördüğü süre bandaj kullanılması gereklidir. Ameliyat sonrasındaki ilk günlerde kol hareketleri rahat olmayabilir. Hekimin belirttiği süre kadar ağırlık kaldırılmamalıdır. İyileşme süresinin sonunda askılı giysiler giyilebilmektedir. Bu işlem, kolları sıkılaştırmak için gerçekleştirilmektedir. Ameliyat sonrasında hafif ağrılar olabilecektir ancak bu kişinin “ağrım var” diyebileceği kadar bir rahatsızlık vermemektedir. Ameliyat sonrası kollarda şişlik ve morluklar meydana gelebilir ancak bu morluk ve şişlikler, her ameliyat sonrası görülmektedir. Şişlik ve morluklar bir hafta içinde geçmektedir. Ameliyatın andından üç gün sonra şehirlerarası yolculuk yapılabilmekte, beş gün sonra iş yaşamına dönülebilmektedir. Spor ve banyo zamanları da hekim tarafından bilgilendirilmektedir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KOL GERME AMELİYATI

KOL GERME AMELİYATI

KOL GERME AMELİYATI Kol germe ameliyatı, çeşitli sebeplerle omuz ve dirsek arasındaki kol bölgesinde meydana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir