KOL GERME AMELİYATI

KOL GERME AMELİYATI

Kol germe ameliyatı, çeşitli sebeplerle omuz ve dirsek arasındaki kol bölgesinde meydana gelen sarkma ve deformasyonları gidermek için gerçekleştirilen estetik müdahalelerdir. Genetik sebepler, yaşın ilerlemesi, kilo kayıpları gibi sebeplerle kolun üst bölgesinde görülen sarkmaların estetik operasyon ile giderilmesi sıkça başvurulan bir yöntemdir.

Zayıflama sürecinde spor yapılsa bile, yağ dokusunun boşaldığı bölgede ortaya çıkan doku fazlalıkları çirkin bir görüntüye sebep olur. Ayrıca zayıf kişilerde de genetik sebeplerle veya yaşın ilerlemesi sonucunda kol bölgesinde sarkmalar ortaya çıkabilir. Ayrıca kilo veya yaşa bağlı olmadan kollarda sellülitler sebebiyle estetik sorunlar görülebilir.

Tüm bunların ortadan kaldırılması ve ömür boyu ince ve sağlıklı kollara kavuşmak için özellikle hanımlar kol germe ameliyatı yaptırırlar.

Kol germe ameliyatı, koldaki deformasyonun durumuna göre farklı şekillerde yapılır. Eğer hastanın yaşı genç ve kilo vermeye bağlı bir sarkma varsa, kol atındaki bir bölgeden girilerek içerideki fazla doku çıkarılır ve içeriden dikiş atılarak cilt kaslara sabitlenir. Bu yöntemde hastanın sadece kol altında küçük bir iz kalacak ve bir süre sonra bu iz kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Ancak ileri yaşlarda veya çok fazla kilo verme ile ortaya çıkan ciddi sarkmalarda kol dirsekten koltuk altına kadar açılarak tüm yağ ve fazla dokunun çıkarılması gerekir. Fazla cilt kısmı da alınarak açılan kesiye dikiş atılarak kapatılır. Bu dikiş izi zamanla silinmeye başlasa da tamamen ortadan kalkmaz.

Operasyon planlanan süreye bağlı olarak genel veya lokal anestezi altında yapılır. Sağlık sorunu olmayan ve 18 yaşın üstündeki herkese yapılabilir bir operasyondur. Bilinen bir riski yoktur. Operasyondan bir-iki ay sonra hasta kolunu eskisi gibi kullanmaya ve spor yapmaya başlayabilir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kol Korsesi

KOL KORSESİ

KOL KORSESİ Kol korsesi, kolları forma sokmak ve inceltmek için veya kol estetiği ameliyatından sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir