KOL GERME

KOL GERME

          Kol germe yaşa, genetik faktörlere veya zayıflamaya bağlı olarak ortaya çıkan, kol bölgesindeki sarkmaların giderilmesi amacıyla gerçekleştirilen estetik uygulamalardır. Ani kilo verme, yaşın ilerlemesi veya genetik yatkınlık sebebiyle özellikle kolların alt bölgesinde sarkık ve yağlı bir görünüm oluşur. Kolsuz kıyafet giyen kadınların en büyük sorunlarından biri olan sarkık kollar hem gürünüm açısından hem de kol kaslarının zayıflaması sebebiyle giderilmesi gereken bir problem haline gelebilir.

Kol germe operasyonu, kolun altından açılan bir kesinden girilerek içerideki fazla yağ ve dokunun çıkarılarak bölgenin boşaltılmasıdır. Fazla dokunun alınması ile kol derisi gerilerek daha sıkı ve estetik bir görünüme kavuşur. Açılan kesi oldukça küçüktür ve kısa bir süre sonra hiçbir iz kalmaz.

Kol germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Bilinen herhangi bir sakıncası veya yan etkisi yoktur. Hatsa operasyondan hemen sonra hastaneden ayrılabilir. Ancak ileri düzeydeki sarkmalarda hastanın birkaç gün gözlem altında tutulması için hastanede kalması istenebilir. Operasyondan sonra bir süre kol korsesi kullanılması ve banyo dışında çıkarılmaması gereklidir. Birkaç ay kolları zorlayıcı işlerden ve ağır yüklerden uzak durulmalı ve darbelerden korunmalıdır.

Kol germe ameliyatı tam teşekküllü bir hastanede uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir. Operasyondan önce gerekli tetkikler yapılmalı ve ameliyatla ilgili tüm detaylar hastaya anlatılmalıdır. Anestezi almasında sakınca bulunan hastalar için lokal anestezi uygulanması da mümkündür. Ancak ortalama 2 saat süren bu operasyon için genellikle genel anestezi tercih edilmektedir.

Ameliyattan birkaç ay sonra kol olması gereken şekli alacak ve istenen forma kavuşacaktır. Yeniden kilo almamaya dikkat etmek kolun yeniden sarkmasını önlemek açısından önemlidir. Vücut ile orantılı ve sağlıklı görünümde kollar için kol germe ameliyatı en iyi alternatiflerden biridir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KOL GERME AMELİYATI

KOL GERME AMELİYATI

KOL GERME AMELİYATI Kol germe ameliyatı, çeşitli sebeplerle omuz ve dirsek arasındaki kol bölgesinde meydana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir