KOL KORSESİ

KOL KORSESİ

Kol korsesi, kolları forma sokmak ve inceltmek için veya kol estetiği ameliyatından sonra kolun toparlanması için kullanılan yardımcı tıbbi üründür.

          Kol korsesi, kol bölgesine yapılan liposuction veya kol germe ameliyatından sonra kullanılan ürünlerden biridir. Bu ameliyatı olan kişilerin operasyondan sonra 1- 1,5 ay kol korsesi kullanmaları gerekir. Bu hem ameliyatın tam etkili olması hem de ameliyat yerinin korunması için önemlidir. Hastanın banyo dışında hiç çıkarmadan kol korsesi kullanması gerekir.  Kol korsesi, petek dokulu kumaşlardan hazırlandığı için vücudun hava almasını sağlayacak özelliktedir. Esnek yapısı ile mikro masaj etkisi yaratır.

Kol korsesi sadece kol estetiği ameliyatından sonra değil, kollarının sarkıklığından şikayetçi olan hanımlar tarafından kolun inceltilmesi ve forma sokulması için de kullanılmaktadır. Sürekli kullanılması halinde kolları bir-iki beden küçülttüğü bilinir. Kol ve omuz bağlantı bölgelerine, sırta ve enseye basınç uyguladığı için kollarda etkin şekilde form sağlar. Esnek ve yumuşak olduğu için hareket kabiliyetini kısıtlamaz. Kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi ile kişinin kendisini daha iyi hissetmesine yardımcı olur.

Kol germe ameliyatlarından sonra kanama riskini ve sıvı birikimini engellemek için kullanılması önerilen kol korsesi, aynı zamanda dikişlerin korunmasına ve izlerin daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Ameliyattan sonra düzenli kullanılması halinde ameliyatın sonuçları daha etkili olur ve daha kısa zamanda görülür.

Kol korsesi, vücudun çeşitli yerlerine uygulanan estetik müdahalelerden sonra giyilen diğer korselerle aynı içerikte ürünlerden yapılmaktadır. Ancak kol korsesi için kullanılan kumaşlar, kolların hareketli organlar olması sebebiyle daha yumuşak ve esnektir. Zayıflama ve sıkılaşma amacıyla da kullanılabilen kol korseleri ile birkaç beden incelme sağlayan kadınlar vardır. Banyo yaparken ve denize girerken çıkarmanız gereken kol korsesini, gece uyurken dahi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KOL GERME AMELİYATI

KOL GERME AMELİYATI

KOL GERME AMELİYATI Kol germe ameliyatı, çeşitli sebeplerle omuz ve dirsek arasındaki kol bölgesinde meydana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir