KOL SARKMASI

KOL SARKMASI

           Kol sarkması, kollarda yaş veya kilo vermeye bağlı olarak ve kasların gevşemesi sebebiyle ortaya çıkan estetik sorundur. Sürekli olarak spor yapmadığı sürece yaş alan veya kilo veren herkeste kol sarkması sorunu görülebilir. Deride ve deri altındaki dokuda gevşeme sebebiyle ortaya çıkan kol sarkması, sporla veya tıbbi yöntemlerle giderilebilir.

Son yılların popüler akımlarından olan bitkilerle sağlık ve güzellik arayışı belli bir aşamaya kadar ve ancak kısmen kol sarkması için çözüm olabilir. Ancak hiçbir bitkisel ürün kol sarkması sorununu kesin olarak ortadan kaldırmaz. Bu yüzden kilo verirken spor yapmaya ve kol kaslarını güçlendirmeye önem verilmelidir. Eğer böyle bir imkanınız yoksa ve yaş veya zayıflama sebebiyle ortaya çıkan kol sarkması sorunundan kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız, yapılacak şey estetik operasyondur.

Kol sarkması için yapılan estetik operasyonlar, dirsekten kol altına kadar olan bölgedeki yağ dokunun ve fazla derinin çıkarılarak, cildin gerdirilerek dikilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Küçük bir keşiden girilerek yapılan uygulama sonucunda kol altında küçük bir iz kalmaktadır. Hastanın yaşı ve uygulama süresine göre genel yada lokal anestezi altında yapılabilir. Ameliyat 1 ila 3 saat arasında sürer. İleri düzeydeki deformasyonlara yapılan ameliyatlarda hastanın bir veya iki gün hastanede kalması gerekebilir. Operasyondan sonra kolu zorlayıcı hareketlerden kaçınılması ve bir süre kol korsesi kullanılması istenir. Ameliyattan sonra şişlik ve hafif ağrılar görülebilir. Sonuç operasyondan 3 ile 6 ay sonra ortaya çıkar.

Kol sarkması sorunu yaşamak istemeyen ve diyet yapan kişiler, estetik ameliyat da yaptırmak istemiyorlarsa diyet süresince kol egzersizleri yaparak zayıflama ile boşalan deriyi ve kol kaslarını güçlendirmeleri gerekir. Ameliyat egzersizle düzelmeyecek şekilde sarkan kollar için yapılır ve kesin çözümdür.

 

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kol Korsesi

KOL KORSESİ

KOL KORSESİ Kol korsesi, kolları forma sokmak ve inceltmek için veya kol estetiği ameliyatından sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir