KOL ZAYIFLATMA

KOL ZAYIFLATMA

Kol zayıflatma, yaş ilerlemesi veya sıklıkla kilo alıp verme sebebiyle özellikle üst kol bölgesinde görülen sarkma, kalınlaşma, kırışıklık gibi sorunların giderilmesi için uygulanan bir yöntemdir.

Kol zayıflatma üç farklı şekilde gerçekleştirilebilir;

  • Kol kaslarını çalıştırarak yağ dokusunu azaltarak kasları güçlendiren egzersizlerle,
  • Ameliyatsız olarak uygulanan bazı yöntemlerle,
  • Cerrahi operasyonla.

Kol zayıflatma yöntemlerinden hangisinin tercih edeceği kişiye bağlıdır. Ameliyatsız kol zayıflatma yöntemleri son yıllarda diğer yöntemlerden daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Özellikle cerrahi operasyona girmek istemeyen ve çeşitli sebeplerle düzenli kol egzersizi yapamayan insanlar için ameliyatsız kol zayıflatma yöntemleri daha uygundur.

Ameliyatsız kol zayıflatma, 30 ile 90 dakikalık sürelerle uygulanan 5 – 6 seansta gerçekleştirilmektedir. 18 yaş altındaki kişilere uygulanmaz. Bu yöntem genellikle 35-60 yaş arasındaki hastalara yapılan bir uygulamadır. Eğer kollardaki sarkma çok fazla ise ameliyatla kol germe işlemi yapılması daha uygundur. Ameliyatsız kol zayıflatmada, kişide sarkmaya sebep olan yağ tabakası çeşitli yöntemlerle yok edilerek için boşalan derinin gerginlik kazanması için ikinci bir uygulama gerçekleştirilir.

Ameliyat ile kol zayıflatma ise yağ alma ve deri fazlalıklarını çıkarma yöntemlerinden bazen biri bazen her ikisinin de uygulanması ile gerçekleştirilir. Dirsekten koltuk altına kadar olan kısım için yapılan ameliyat ile kol zayıflatma, genel anestezi altında ve yaklaşık 2 saat sürer. Ameliyattan sonraki 3 hafta süresince kol korsesi takmak gerekir. Ameliyat sonrası 1 gün hastanede kalınması gereklidir. Ağrı olması normaldir. Verilen ilaçların kullanılması halinde ciddi bir sorun yaşanmaz. Sonucun tam olarak ortaya çıkması 2 aydan sonra görülür.

Kol zayıflatma yöntemleri teknolojik ve tıbbi gelişmelere bağlı olarak her geçen gün çoğalmaktadır. Kişinin bunlardan hangisini tercih edeceği kendi seçimine bağlı olduğu kadar uygulamayı yapacak doktorun görüşüne ve kolun durumuna bağlı olarak değişir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kol Korsesi

KOL KORSESİ

KOL KORSESİ Kol korsesi, kolları forma sokmak ve inceltmek için veya kol estetiği ameliyatından sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir