Kulak Estetiği Fiyatları

Kulak Estetiği Fiyatları

           Kulak estetiği fiyatları kişiden kişiye uygulamanın yapılacağı merkeze göre değişiklik gösterir. Kulak estetiği fiyatları konusunda kesin bir rakam belirtmek bu anlamda mümkün değildir.

Kulaklarının görünümünden, kepçe kulak sorunundan, kulak memesinin büyüklüğünden veya sarkıklığından şikayetçi olanlar, estetik uygulama ile bu problemi gidermek isterler. Kolay ve yan etkisiz bir operasyon olan kulak estetiği, yapılacak operasyonun türüne göre farklı fiyatlara mal olmaktadır.

Kulak estetiği problemleri arasında en fazla görülen kepçe kulaklardır. Genetik yapıya bağlı olarak ortaya çıkan kepçe kulak sorunu, özellikle ergenlik dönemine giren çocuklarda ciddi psikolojik problemlere sebep olur. Çevresi ve arkadaşları tarafından alay konusu olan çocukların kulaklarını büyük bir sorun haline getirmeleri hatta bunun çeşitli travmalara yol açtığı bilinir.

Kulaklar gelişimini ortalama çocuk 6 yaşına geldiğinde tamamlamış olur. Bu yüzden kepçe kulak operasyonlarının 6 yaşından sonra yapılması mümkündür. Hatta çocuk ergenlik dönemine girmeden bu problemin giderilmesi doktorlar tarafından tavsiye edilir. Ancak kepçe kulak ameliyatı 6 yaşından sonra her zaman yapılabilir.

Kulak arkasından, saçlı derinin başladığı bölgeden yapılan kesi ile müdahale edilen kulak kıkırdağı, küçültülerek ve kafaya daha yatay hale getirilerek operasyon gerçekleştirilir. Stresli hastalar ve çocuklar için genel anestezi uygulanır. Ancak genel olarak lokal anestezi altında yapılır.

Operasyondan sonra hastanın birkaç gün kulak bölgesinde ödem ve kızarıklık olması normaldir. Ameliyattan sonra bir süre, özellikle banyo yaparken, kesi açılan bölgeye ve kulaklara dikkat edilmeli, yumuşak bir yastıkta, sırt üstü yatmaya özel gösterilmelidir. Kulakların darbe almaması ve şapka, bant gibi şeylerle sıkılmaması gerekir.

Kulak estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için bir estetik uzmanla görüşmek gerekir. Uygulamanın içerik ve süresine göre fiyatlar farklılık gösterir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

İPLE KULAK ESTETİĞİ

İPLE KULAK ESTETİĞİ

İPLE KULAK ESTETİĞİ              İple kulak estetiği, kepçe veya farklı şekillerde kulak sorunu yaşayanlar için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir