KULAK ESTETİĞİ

KULAK ESTETİĞİ

Kulak estetiği, kulaklardaki şekil bozukluklarının düzeltilmesi ve daha estetik bir görünüme kavuşturulması için yapılan cerrahi müdahalelerdir.

Halk arasında kepçe kulak veya yelken kulak denilen estetik problem, küçük yaşlardan itibaren kişilerde psikolojik sorunlara sebep olurlar. Genetik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bu durum, kulağın kıkırdak yapısındaki anomalinin sonucudur. Özellikle okul çağındaki çocuklar için psikolojik travma yaratan kepçe kulak problemi küçük yaşlarda yapılacak kulak estetiği ameliyatı ile tamamen ortadan kaldırılabilir. Ancak kulak estetiği ameliyatı için belli bir üst yaş sınırı yoktur. Kişi her yaşta bu ameliyatı olabilir.

Kulak estetiği sadece kepçe kulak sorununda değil, doğuştan kulağı olmayanlarda, kaza sonucu kulağını kaybeden veya şekli deformasyon yaşayanlarda ve normalden küçük kulağı olan insanlarda rahatlıkla uygulanabilen bir cerrahi yöntemdir. Kulak yapımında veya tamamlanmasında kişinin vücudunun herhangi bir yerinden alınan kıkırdak kullanılmaktadır.

Kepçe kulak estetiği, kişinin kulak arkasındaki saçlı deri kısmından açılan kesilerle gerçekleştirilir. Kulağın kıkırdak kısmına istenen form verilir. Fazlalıklar kesilerek alınır ve kulak kafatasına daha paralel hale getirilir.

Kulak problemi olan kişilerin bu ameliyatı küçük yaşlarda olmasında fayda vardır. Çünkü ergenlik dönemine yaklaşan çocuklar sosyal çevrelerinde alay konusu olmakta ve içine kapanık ve özgüvensiz büyümektedir. Bu yüzden kepçe kulak sorunu olan çocukların okula başlamadan bu sorunlarının giderilmesi daha sağlıklı olacaktır. Ancak daha ileri yaşlarda da kulak estetiği yaptırarak bu sorundan kurtulmak elbette mümkündür.

Kulak estetiği küçük çocuklar ve stresli hastalar için genel, diğer hastalar için lokal anestezi altında yapılır. Operasyonun belli bir yan etkisi ve riski yoktur. Ancak ameliyattan sonra enfeksiyon kapmamak için gerekli ilaçların kullanılması, hijyene dikkat edilmesi ve belli bir süre kulağın kıvrılmasına sebep olacak yatış pozisyonundan uzak durulması önemlidir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ FİYATLARI

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ FİYATLARI

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ FİYATLARI            Kepçe kulak estetiği fiyatları hakkında kesin bir rakamdan söz etmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir