MEME ESTETİĞİ

MEME ESTETİĞİ

Meme estetiği; sarkma, büyüklük, küçüklük, dolgunluk sorunu gibi göğüse özel durumlarda gerçekleştirilen estetik cerrahi operasyonların genel adıdır.

Her kadının az yada çok göğsünden şikayetçidir. Bu durum özellikle 30’lu yaşlardan sonra görülmeye başlayan sarkma ile birleşince kadınların çoğu çözümü meme estetiği yaptırmakta arar. Doğum ve emzirme sonrası dönemde memelerde meydana gelen şekil bozuklukları da genç kadınların bu konuda psikolojik sorunlar yaşamasına sebep olmaktadır.

Göğüs hem estetik açısından hem de dişilik ifadesi olarak kadınların fazla önem verdiği organlardan biridir. Göğüs büyüklüğü konusunda tarih boyunca moda akımlarına bağlı olarak beğeniler farklılaşmış olmakla birlikte genel olarak daha büyük ve dik göğüsler her zaman tercih edilmiştir. Göğsün ne kadar büyük olması gerektiği konusunda bir standart belirlenmesi doğru değildir. Çünkü her kadının vücut yapısı, kilosu ve boyu farklıdır. Dolayısı ile herkes için aynı büyüklükte göğüslerden söz etmek mümkün değildir. Boy, kilo ve vücudun genel iskelet yapısı ile uyumlu büyüklükte göğüsler sizin için ideal büyüklükte göğüslerdir.

Bu yüzden vücuda göre daha büyük veya daha küçük göğüslerin vücut ile uyumlu hale getirilmesi için çeşitli estetik müdahaleler yapılır. Göğüs büyütme veya göğüs küçültme denilen bu operasyonlar için kullanılan yöntemler hastanın göğüs yapısına, beklentisine ve yaşına göre farklıdır. Genel olarak 18 yaşından büyük herkese meme estetiği yapılabilir.

Yaşa, kilo vermeye veya doğuma bağlı olarak sarkan göğüsler için de meme estetiği uygulanır. Memelerin dikleştirilmesi, dolgunlaştırılması için sarkık göğüslere de estetik yapılmaktadır.

             Meme estetiği ameliyatlarında çok çeşitli yöntemler uygulanmaktadır.  Meme estetiği konusunda uygulanan yöntemlerden hangisinin size daha uygun olduğunu doktorunuz ile birlikte belirlemeniz ve beklentilerinize göre bir seçim yapmanız en doğrusu olacaktır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

DOĞAL GÖĞÜS BÜYÜTME

DOĞAL GÖĞÜS BÜYÜTME

DOĞAL GÖĞÜS BÜYÜTME Doğal göğüs büyütme, estetik operasyon dışındaki yöntemlerle göğüslerin büyütülmesidir. Kadınlar için her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir