Parantez Bacak

Parantez Bacak

          Parantez bacak sadece hanımların değil, erkeklerin de canını sıkan bir sorundur. Ancak özellikle hanımları rahatsız eden bu durumun giderilmesi, gelişen tıbbi yöntemler sayesinde mümkün olabilmektedir.

Çarpık bacak giyim özgürlüğünü sınırladığı gibi kişide psikolojik sorunlara da yol açabilir. Her kadın düzgün ve güzel bacaklara sahip olmak ister. Bacaklarının güzel olmadığını veya çarpık olduğunu düşünen kadınların sürekli pantolon giymek zorunda kalmaları sebebiyle yaşadıkları sorunlar bazen travmatik durumlara yol açabilir. Bu yüzden parantez bacak sorunu olan kişilerin estetik operasyon yaptırmaları hem estetik hem de psikolojik açıdan çözüm olabilecek bir karardır.

Bacakları pelvis bölgesinden yada diz altından itibaren çarpık şekilde görünen kişiler için büyük sorun olan bu durum için uygulanan operasyonlar, genellikle vücudun yağlı bölgesinden liposuction yöntemi ile alınan yağın sorunlu bölgeye enjekte edilmesi ile yapılmaktadır. Alt bacaklarında parantez görünümü olan kişiler için üst bacak bölgesinden veya vücudun yağ almaya müsait başka bir alanından alınan yağ, verilmek istenen şekle göre bacağa uygulanarak dolgun hale getirilir. Belli bir teknikle ve uzman doktor tarafından yapılması gereken bu işlem dikkatle gerçekleştirilmelidir. Kişinin bu operasyona uygun olup olmadığına yapılacak tetkikler sonunda karar verilir.

Parantez bacak operasyonunun bilinen herhangi bir sakıncası yoktur. Yürüme bozukluğuna sebep olmadığı sürece 18 yaşın altındaki kişilere uygulanmaz. Genel anestezi altında gerçekleştirilen operasyon hastanın durumuna göre 2 veya 3 saat kadar sürer. Operasyondan sonra hasta birkaç gün dinlenmeli ve gerekli ise hastanede gözlem altında tutulmalıdır. Bir süre yorucu işler ve uzun yürüyüşler yapılmaması tavsiye edilir. Doktor tarafından anlatılan hususlara dikkat edilirse kısa bir süre sonra ameliyatın yan etkileri ortadan kalkacak ve hasta düzgün bacaklara sahip olacaktır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

ÇARPIK BACAK DÜZELTME

ÇARPIK BACAK DÜZELTME

ÇARPIK BACAK DÜZELTME Çarpık bacak düzeltme, üst bacak ile alt bacak arasındaki orantısız görünümün ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir