POPO AMELİYATI

POPO AMELİYATI

          Popo ameliyatı, poposunun büyük veya küçüklüğünden, sarkması veya selülitli olmasından şikayetçi olan hanımları en sık yaptırdığı estetik operasyondur.

Güzel popo veya ideal popo diye bir ölçü yoktur. Ancak bel ile orantılı, dik ve sıkı görünen kalçalar herkesin hayalidir. Bu yüzden popolarından şikayetçi hanımlar popo ameliyatı ile bu isteklerini yerine getirirler. Son yıllarda gerek Dünya Sağlık Örgütü’nün gerekse sivil toplum kuruluşları ile duyarlı modacıların etkisiyle güzellik ölçüsü olarak kabul edilen 90 – 60 – 90 standardı terkedilmeye başlanmış, boy ve kilo arasındaki 110 sayılık rakam 100’e düşürülmüştür. Bu hem sağlıklı yeni nesillerin yetişmesi hem de kadın psikolojisi açısından üzerinde durulan bir konudur. Son olarak Fransa hükümeti aşırı zayıf mankenlerin podyuma çıkmasını yasaklamış, doktor raporu ile belli bir kilonun üstünde olanların podyuma çıkabileceğine, uymayanlara ciddi para cezaları uygulanacağına karar vermiştir. Fransa gibi kadınların %80’inin 36 beden olduğu bir ülkede bile böyle bir zorunluluğun getirilmesi, kadınların aşırı zayıflama isteğinin, dolayısı ile çeşitli hastalıkların önüne geçilmesi amacıyla yapılmaktadır.

Bu durum doğal olarak daha dolgun ve yuvarlak popolara sahip kadınların çok yakında daha fazla revaçta olacağı ve yeni güzellik ölçüsünün buna göre belirleneceği anlamına gelmektedir. Güzel popo  ise artık 90 cm değil, kişinin boy ve kilosu ile orantılı popo olarak kabul edilmektedir. Örneğin 1.65 boyundaki bir kadının 70 kilo olması değil, kalça-bel ve göğüs orantısının estetik ve sıkı ve dik bir poposunun olması önemlidir.

Değişen bu trendler sebebiyle son yıllarda hanımlar popo ameliyatı ile daha dolgun ve sıkı kalçaları daha fazla tercih etmeye başlamıştır. Poponuzla ilgili böyle bir planınız varsa size en uygun estetik merkezine giderek operasyon yaptırabilir ve dilediğiniz gibi bir popoya sahip olabilirsiniz.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

SİLİKON POPO

SİLİKON POPO

SİLİKON POPO Silikon popo, poposunu dikleştirmek ve dolgun göstermek isteyen hanımların tercih ettiği estetik operasyonlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir