POPO BÜYÜTME

POPO BÜYÜTME

Popo büyütme, anatomik veya kilo sebebiyle poposu küçük olan kadınların normal ölçülerde ve daha çekici popolara sahip olmak için yaptırdıkları estetik uygulamalardan biridir. Küçük ve sarkık popolu kadınların bu sorunları sebebiyle özgüven sorunu yaşadıkları bilinir. Bazı kadınların yapısal olarak kiloları ne olursa olsun, popoları vücutlarına göre daha küçüktür. Bu da giderilmesi gereken estetik sorunlardan biridir. Popoları ile bel ölçüleri arasında belli bir oran olmayan kadınlar, giydikleri hiçbir şeyi kendilerine yakıştırmazlar. Ayrıca vücutlarına oturan kıyafet bulmakta da zorlanırlar. Tüm bu sorunları ortadan kaldırmak için popo büyütme ameliyatı yapılır.

Popo büyütme yöntemlerinden biri, yağ enjeksiyonudur. Hastanın vücudunun farklı bölgelerinden alınan transfere uygun yağlar popoya enjekte edilerek poponun bir veya 2 beden büyümesi sağlanır. Yağlar liposuction ile alınarak boş olan kısımlara transfer edilir. Hastanın kendi yağ dokusu kullanıldığı için sağlıklı ve risksiz bir yöntemdir. Ancak hastanın zayıflaması halinde transfer edilen yağlar da eksilir.  Bu yüzden yağ transferi ile popo büyütmede kilo kontrolü önemlidir.

Ancak hasta zayıf veya vücudunda transfere uygun yağ yoksa silikon protezler ile de popo büyütme yapılabilir. Kalça yanakları ortasında kalan bölgeden açılan kesi ile kas dokusunun içine veya deri altına yerleştirilen silikon protezlerle popo büyütme gerçekleştirilir. Protezin büyüklüğü hastaya göre değişkenlik gösterir. Bu protezler meme silikonu ile aynı içerikte olmakla birlikte daha serttir ve ağırlık ile patlama riski yoktur.

Operasyon genellikle genel anestezi altında yapılır. İstisnai durumlar dışında komplikasyonlar oluşmaz. Ameliyat sonrası doktorun talimatlarına uyulması ve antibiyotik kullanılması halinde herhangi bir sorun yaşanmaz. Ameliyattan birkaç gün sonra hasta dikkatli olmak koşulu ile normal hayatına dönebilir. Yaklaşık 2 -3 ay sonra da ameliyatın tüm etkileri sona erer.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

SİLİKON POPO

SİLİKON POPO

SİLİKON POPO Silikon popo, poposunu dikleştirmek ve dolgun göstermek isteyen hanımların tercih ettiği estetik operasyonlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir