Popo Dikleştirme Ameliyatı

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Popo Dikleştirme Ameliyatı
Popo Dikleştirme Ameliyatı

Kalça ve popo bölgesi, güzellikte büyük önem taşımaktadır. Popo bölgesinin estetik bir görüntüye kavuşturulması isteniyorsa popo dikleştirme operasyonu uygulanabilmektedir. Popo ya da kalça bölgesi, insan vücudunun yükünü çeken en büyük kas gruplarından meydana gelmektedir. Gluteal kas grupları olarak tanımlanan bu kaslar, vücudun dik durmasını sağlan ve posturun sürdürülmesinden mesuldürler. Popo kaslarında meydana gelen zayıflık, az gelişmiş genel postur bozuklukları ile beraber olmaktadır. Bu bölge, futbol ve bale gibi sporlarda dik, dar ve sıkı bir görüntüye kavuşur. Feminen görünüm ise çok daha farklıdır. Yuvarlak hatların ön planda olduğu feminen görüntüde dışa hafif bir kavis olmaktadır. Spor, daha dik bir popo yapısını meydana getirir ancak feminen hatlardan da uzaklaşmak mümkündür. Egzersizler, kasların güçlenmesini sağlar ve biraz dirilik katar ancak yalnızca bu yolla estetik standartlara ulaşmak imkansızdır. Egzersizler, hafif sorunu olan geniş ve basık olmayan kalça yapısının biraz düzelmesine yardımcı olabilir. Ancak egzersiz düzenli olarak yapılmalıdır. Popo ve kalça bölgesinin ırksal genetik özelliklerden etkilendiği bilinmelidir. Geniş basık ve düşük kalçalarla karşılaşma olasılı da çok fazladır. Eğer genetik olarak kalça bölgesinde sorunlar bulunuyorsa çocukların 7 yaş civarında bu bölgenin şekillendirilmesine imkan sağlayan bale ve jimnastik gibi alanlarda çalışması tavsiye edilmektedir. Dikleştirme operasyonlarında bölgenin kas gruplarına kesinlikle müdahale yapılmamakta, bu nedenle de fonksiyonda bozulma olmamaktadır. Estetik uygulamalar büyütme, küçültme, dikleştirme ve yukarı pozisyonlamadır.

Popo Dikleştirme Operasyonu Herkese Uygulanabilir

Genetik ve yapısal nedenlerden dolayı popo kalça bölgesi sürekli olarak ve en çok da vücudumuzun yer çekimine maruz kalan en çıkıntılı bölgesinin arasında gelmektedir. Doğum sonrası dönemlerin yanı sıra hızlı bir şekilde kilo alıp verilmesi, diyetler yerçekimine olan doku direncini azaltmaktadır. Özellikle de otuzlu yaşlarda deformasyonlar meydana gelmeye başlamaktadır. İdeal popo, oranlarla oynayarak elde edilebilmektedir. Popo dikleştirme operasyonu kısa boylu olanlara bile uygulanmaktadır. Hatta popo oranları değiştirilip kısa boylu olanlarda uzun bacak ağlısı bile yaratılabilmektedir. Peki, bu estetik operasyonu kimlere uygulanmaktadır. Genel olarak vücut oranlarında uygunsuzluk hissedenler, çevresinden vücuduyla ilgili tepki alanların estetik cerraha danışmaları tavsiye edilmektedir. Bu bölgeye uygulanan operasyonlar yüzeysel işlemlerdir ve riski son derece düşüktür. Genel sağlık durumu iyi olanlar bu tür estetik operasyonu yaptırabilir. Ancak kesin sonuç, hekimle yapılacak yüz yüze görüşme sonucunda ortaya çıkacaktır. Bu operasyonda; yağ transferi ve silikon popo protezleri ile popo büyütme, popo germe, yeni popo formu ve tasarımı, poponun dikleştirilmesi ve askı yöntemleri, popo ve kalça küçültme, popo kaldırma, popo gamzesi oluşturma, popodaki küçük şekil bozuklulukları, asimetrileri, yara ve apse izlerinin düzeltilmesi işlemleri gerçekleştirilmektedir. Dikleştirme ve büyütme işlemlerinde özel popo silikonu, implantı, protezi kullanılmaktadır. Bu protezler yoğun ve özel olarak tasarlanmıştır. Bu protezler Vücut hareketlerinden etkilenmezler. İşlem 1,5 saat sürmekte ve aynı gün içinde taburcu olunmaktadır. Operasyondaki iz, kıvrıma saklanmaktadır. Dikleştirme ile birlikte germe operasyonunun da yapıldığı cerrahi müdahaleler bulunmaktadır. Özellikle bölgedeki sarkmanın çok fazla olduğu durumlarda, belirgin çatlak ve sarkmanın beraber görüldüğü, obezite tedavisinin ardından bu operasyon uygulanmaktadır.

Popoya Uygulanan İşlemler

Popo dikleştirme için askı yöntemleri de uygulanmaktadır. Ancak bu uygulamanın kalıcı olmadığı bilinmelidir. Yaz ayları, sosyal ortamlar, düğün, nişan kıyafetleri gibi belli bir dönem için ihtiyacı olanlara yapılması tavsiye edilmelidir. Farklı yöntemlerle kombine edilince daha kalıcı sonuçlar elde edilebilmekte, ancak tek başına uzun dönem neticeleri kötü olmaktadır. Bu işlem kısa vadelidir. Askı yöntemlerinin tedavi yolu olmadığı, geçici iyilik hali olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. Popo kaldırma işlemleri de genel olarak kombine yöntemlerle birlikte kullanılmaktadır. İşlem, yağ transferi ve askı sistemleri ile birlikte uygulanmaktadır. Kişisel özelliklerin daha belirleyici olduğu bu işlemde sıklıkla doğum sonrası 35 ila 45 yaş grubuna uygulanmaktadır. Operasyonda ya iz olmaz ya da olan iz popo kıvrımına gizlenmektedir. Bölgesel ve genel anestezi ile günübirlik olarak yapılabilen uygulamadır. Popoya uygulanan kombine girişimler ise karın germe,  liposuctionla, uyluk germeyle ve obezite tedavisi sonrasında yapılmaktadır. Ayrıca meme ve bacak estetiği ile birlikte uygulanabilmektedir. Popoya uygulanan işlemler arasında popo gamzesi belirginleştirme operasyonu da vardır. Bu operasyon lokal anestezi ile uygulanır ve aynı gün taburcu olunarak ertesi gün işbaşı yapılır. Dikleştirme operasyonları, Liposuction ve Lipofilling yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Bunlar kalıcı sonuçlar sunmaktadır. Bu işlemde yağların vakum ve kanuller aracılığı ile alınarak, hacmini kaybetmiş bölgelere enjeksiyon yöntemiyle verilmesidir. Bu şekilde tamamen doğal, kişinin kendi dokusuyla vücuduna istenen şekil verilebilmektedir. “Brasilian Butt Lift” adı da verilen bu yöntemle birlikte bel inceliği ve kavis yağların alınması sayesinde olmaktadır. Operasyon sırasında alınan yağlarla popoya yuvarlak veya ters kalp şekli verilebilmektedir. Operasyon sonrasında liposuctionda olduğu gibi en az 15 gün süreyle korse giyilmesi tavsiye edilmektedir. Meydana gelebilecek morluklar bir hafta içinde, ödem ise en fazla bir ay içinde kaybolmaktadır.

Silikon Protez Uygulaması

Silikon protez ile popo dikleştirme yöntemi de her iki popo kavsinin ortasında bulunan görünmeyen alanda yapılan 5 santimetrelik bir kesi ile uygulanmaktadır. Kas içine yerleştirilen uygun şekildeki silikon protezler aracılığı ile arzu edilen şekle kavuşulmakla birlikte popo da dikleştirilir. Ayrıca kas içine konulmasından dolayı da dıştan fark edilmemekte vebu sayede doğallık sağlanmış olmaktadır. Operasyon sonrasında meydana gelebilecek ödem ve kanamanın önlenmesi amacıyla korse giyilmesi tavsiye edilmektedir. Özellikle popo sarkmasının söz konusu olduğu durumlarda dikleştirme ve germe operasyonları gerçekleştirilmektedir. Popo hacmi yağ enjeksiyonu veya silikon protezlerla sağlanmakta, meydana gelen fazla cilt de her iki popo kavsinin üzerinden “V” ya da martı kanadı şeklinde çıkarılmakta ve böylece ameliyat yapılmaktadır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

POPO KALDIRMA

POPO KALDIRMA

POPO KALDIRMA Popo kaldırma, popo bölgesinin kavisli ve kalkık görünmesi için yapılan estetik operasyona verilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir