POPO DİKLEŞTİRME

POPO DİKLEŞTİRME

Popo dikleştirme, Latin kadınlara özgü dolgun ve dik görünümlü kalçalara sahip olmak isteyen hanımların en fazla tercih ettiği estetik operasyondur. Latin ,özellikle Brezilyalı kadınların en bilinen özelliği popolarının dolgu, dik ve sıkı görünümüdür. Tabi ki bunu estetik operasyona değil, genlerine borçludurlar. Ancak Akdeniz tipi olan Türk kadınlarının da bu tip popolara sahip olması gelişen estetik tıp sayesinde mümkün hale gelmiştir.

Popo dikleştirme ameliyatı, genel anestezi altında yapılan, yaklaşık 1 ile 3 saat arasında süren ve belli bir riski olmayan operasyonlardandır. Çeşitli tekniklerle yapılabilen popo dikleştirme ameliyatı ile düşük, sarkık, küçük veya şekilsiz kalçalardan kurtulmak, kalçaları bir-iki beden büyütmek veya küçültmek mümkündür.

Operasyon genellikle kişinin kendisinden alınan ya dokusunun poponun belli bölgelerine enjekte edilmesi ile yapılır. Enjekte edilecek yağ poponun farklı bölgelerinden alınabileceği gibi vücudun başka bir yerinden de elde edilebilir. Liposuction yöntemi ile çıkarılan yağlar belli bir kimyasal uygulamadan geçirildikten sonra hastanın dikleştirilecek popo bölgesine enjekte edilir.

Ancak bazı hastalarda yap dokusu yeterli olmadığından popo dikleştirme için silikon protezler kullanılır. Poponun yapısına bağlı olarak deri altına veya kas içine yerleştirilen silikon protezler ile de popo dikleştirme gerçekleştirilmektedir. Göğüs silikonu ile aynı maddeden yapılan ancak daha dayanıklı ve sert olan bu protezler ile zayıf hanımların da dik ve dolgun kalçalara sahip olması mümkündür.

         Popo dikleştirme ameliyatı poponun arasındaki kavisli bölgeye açılacak küçük bir kesiden girilerek yapılır. Birkaç ay sonra dikiş izleri geçmekte ve çamaşırın altında kalan bu belli belirsiz iz dışarıdan görünmemektedir. Hasta operasyondan birkaç gün sonra günlük hayatına dönebilir ve birkaç ay sonra da ameliyatın tüm yan etkileri ortadan kalkar.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

SİLİKON POPO

SİLİKON POPO

SİLİKON POPO Silikon popo, poposunu dikleştirmek ve dolgun göstermek isteyen hanımların tercih ettiği estetik operasyonlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir