Popo Dolgusu

Popo Dolgusu

          Popo dolgusu, popolarının büyütmek ve estetik bir hale getirmek isteyen hanımların en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasındadır. Genetik yapı, kilo veya yaşa bağlı sebeplerle küçük veya şekilsiz kalçalara sahip kadınlar, popo dolgusu yöntemi ile sıkı ve güzel kalçalara sahip olabilirler.

Popo dolgusu, popo silikonundan farklı olarak popolara enjeksiyon yapılarak şekil verilmesi işlemidir. Enjekte edilen maddeler kişinin kendisinden liposuction ile alınan vücut yapı olabileceği gibi özel bir jel madde de olabilmektedir. Estetik alanında her geçen gün keşfedilen yeni bir yöntem seçeneklerin çoğalmasını sağlıyor. Bu yüzden popo dolgusu yaptırmak isteyen hanımlar, hangi yöntemin kendilerine daha uygun olduğu konusunda tereddütte kalıyorlar.

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme, hiçbir yan etkisi olmayan bir yöntem olmakla birlikte, yağın 1 yıl içinde vücut tarafından emilmesi sebebiyle operasyonun yenilenmesi gerekir. Bu yüzden daha kalıcı çözüm arayan hanımların son yıllardaki gözdesi jel enjeksiyonu ile popo dolgusu olmuştur.  Bu şekilde yapılan uygulamalar ortalama 8 – 10 yıllık bir ömre sahiptir. İğne ucu kadar küçük bir delikten girilerek yani normal iğne yaptırıyormuşçasına jelin popoya enjekte edilmesi ile yapılan bu işlem hiçbir iz bırakmaz. Uygulama lokal anestezi altında yapılır ve hasta hemen günlük hayatına dönebilir.

Yağ enjeksiyonunun jel yöntemine göre avantajlı tarafı, hastanın operasyondan memnun kalmaması halinde kısa süre içerisinde yağın emilmesi sebebiyle eski kalçasına kavuşabilmesidir. Çünkü bazen hanımlar yaptırdıkları operasyondan pişman olarak eski görünümlerini tercih ederler. Bu anlamda yağ enjeksiyonu avantajlıdır. Ayrıca dolgun poponun kendisine yakışıp yakışmadığını görüp, daha kalıcı yöntemlere karar verme konusunda da bir fikir edinme şansı yaratır.

Ancak unutmayın ki popo dolgusu için hangi yöntemi tercih ederseniz edin, önemli olan uygulamayı yapacak olan doktorun deneyimi ve uzmanlığıdır.

 

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

POPO KALDIRMA

POPO KALDIRMA

POPO KALDIRMA Popo kaldırma, popo bölgesinin kavisli ve kalkık görünmesi için yapılan estetik operasyona verilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir