POPO ESTETİĞİ

POPO ESTETİĞİ

           Popo estetiği düz, küçük veya büyük kalçaların ideal şekil ve ölçülere kavuşturulması için yapılan estetik uygulamalardır.

Kadınlar için göğüsler ve kalçalarının dik ve güzel görünmesi önemlidir. Kadın estetiğinin en önemli ögeleri olan göğüs ve kalçaların vücutla orantısız olması her kadın için düzeltilmesi gereken sorun olarak görülür. Bu yüzden son yıllarda popo estetiği yaptırmak için estetik cerrahlara giden kadınların sayısında ciddi bir artış vardır.

          Popo estetiği genel olarak 3 farklı uygulamayı içerir;

  • Popo dolgunlaştırma, biçimlendirme
  • Popo dikleştirme,
  • Popo küçültme.

Popo estetiği farklı cerrahi yöntemlerle yapılabilir. Bunlar; yağ enjeksiyonu, popo protezi, popo kaldırmadır.

  • Yağ enjeksiyonunda basen, bel ve poponun alt tarafından liposuction yöntemi ile yağ alınır. Bu yağ özel işlemlerle yoğunlaştırılarak poponun üst tarafına enjekte edilir.
  • Popo protezi, kişide alınacak yağ dokusunun yeterli olmadığı hallerde kullanılır. Silikon protezler poponun çıkık ve yüksek durmasını sağlar.
  • Popo kaldırma ise kilo verme veya yaş sebebiyle çöken kalçalarda, kişinin karın bölgesinin altından ve poponun üstünden deri çıkarılarak kalçayı askıya alma işlemidir.

Popo estetiği genel anestezi altında yapılır. Operasyon uygulanan tekniğe göre 2 yada 3 saat sürer. Hastanın özel haller dışında hastanede kalması gerekmez. Ancak operasyondan sonra dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Özellikle ameliyattan sonraki ilk 10 gün mümkünse çalışılmaması, çalışmak gerekiyorsa uzun süreli oturulmaması önemlidir. 1- 1,5 ay korse kullanılması, kalçanın üstünde fazla oturulmaması, çok dar kıyafetler giyilmemesi ve spor yapılmaması gerekir. Enfeksiyon riskine karşı dikkatli olunması ve hijyene dikkat edilmesi şarttır. Hasta ameliyattan 6 hafta sonra tamamen iyileşmiş olacaktır. Popo estetiğinin sonuçları anında gözle fark edilir, diğer bazı estetik operasyonlar gibi belli bir süre beklemek gerekmez.

 

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

SİLİKON POPO

SİLİKON POPO

SİLİKON POPO Silikon popo, poposunu dikleştirmek ve dolgun göstermek isteyen hanımların tercih ettiği estetik operasyonlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir