POPO KALDIRMA

POPO KALDIRMA

Popo kaldırma, popo bölgesinin kavisli ve kalkık görünmesi için yapılan estetik operasyona verilen isimdir. Yukarı doğru kalkık ve dışa doğru kavisli kalçalar tüm kadınların en çok istediği şeylerden biridir. Bel ile orantılı ve genel vücut yapısına uygun dik ve dolgun kalçalar, göğüslerle birlikte kadın vücudunu erkek vücudundan ayıran en önemli organdır.

Genetik sebepler, yaşın ilerlemesi, hamilelik, kilo verme gibi çok çeşitli sebeplerle kadınların kalçaları düz veya sarkık olabilir. Kalçaların bu şekil bozukluğunun giderilmesi ve daha estetik bir hale gelmesi için popo kaldırma ameliyatı en pratik çözümlerden biridir.

        Popo kaldırma ameliyatında kullanılan yöntemlerden biri, poponun veya vücudun farklı bölgesindeki yağların liposuction veya lipolifting yöntemi alınarak dolgunlaştırılmak istenen bölgeye enjekte edilmesidir. Böylece kişinin kendi yağları kullanılarak istenilen görünüm elde edilmiş olur. Ameliyattan sonra en az 15 gün korse giyilmesi gereklidir. 10 gün kadar morluk ve şişlik olması normaldir. Ancak bu yöntem zayıf hastalarda uygulanamaz.

Popo kaldırma operasyonu için kullanılan bir diğer yöntem ise silikon protez ile popo kaldırmadır. İki poponun ortasındaki kavisten açılan kesi ile kasların içine meme silikonuna benzeyen ancak daha sert protezler yerleştirilir. Kasların içine konulması sebebiyle silikon dışarıdan fark edilmez.

Popo kaldırma sarkma veya fazla deri olan hallerde dikleştirme ile yapılır. Popoya yağ enjeksiyonu ile hacim verilirken, aynı zamanda poponun gerilerek yukarı çekilmesi işlemi yapılır. Popo kavisinden açılacak kesi ile fazla doku çıkarılır, poponun belli bölgelerine yağ enjeksiyonu yapılır ve popo derisi yukarı çekilerek dikleştirilir.

Popo kaldırma ameliyatı için bir yaş sınırı yoktur. 18 yaşından büyük herkes popo kaldırma ameliyatı olabilir. Genel olarak risksiz ve sonuç alınan bir cerrahi uygulamadır.

 

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

SİLİKON POPO

SİLİKON POPO

SİLİKON POPO Silikon popo, poposunu dikleştirmek ve dolgun göstermek isteyen hanımların tercih ettiği estetik operasyonlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir