Popo Protezi

Popo Protezi

        Popo protezi düşük veya düz kalçaların estetik olarak düzeltilmesi, dolgunlaştırılması ve daha güzel görünüme kavuşması için yapılan estetik uygulamalardır.

Popo protezi için genellikle silikon dolgular kullanılır. Uygulama yapılacak hastanın 18 yaşından büyük olması ve genel anestezi almasında sakınca bulunmaması gerekir. Operasyon ortalama 2 saat sürer. Kalçaların birleşme yerinden açılacak bir kesinden yerleştirilen silikonlar deri ile kas dokusu arasına yerleştirilir. Bazı uygulamalarda kasların içine de silikon yerleştirilmesi mümkündür. Bu, tamamen yapılacak operasyonun özelliğine ve poponun durumuna bağlıdır. Nasıl bir uygulama yapılacağına doktorunuz karar verecektir.

        Popo protezi ile sarkık veya küçük kalçaların dikleştirilmesi yanında şekil bozukluğuna sebep olan yağ birikintileri varsa bunların da alınması sağlanır. Böylece hasta hem dik bir popoya hem de sıkı bir kalçaya sahip olacaktır.

Popo protezinde kullanılan silikon maddesi, göğüs ve dudaklarda kullanılan silikonlardan biraz daha serttir. Estetik operasyonlarda kullanılan silikonların içeriği birbiri ile aynı olmakla birlikte, kullanılan bölgeye göre sertlik derecesi farklıdır.

Popo protezi operasyonundan sonra hastanın belli bir süre dikkatli davranması ve doktorunun talimatlarına bire bir uyması şarttır. Aniden oturmamak, bir süre ağır sporları ve yorucu hareketleri yapmamak gerekir. Operasyondan sonra bir süre şişlik veya kızarıklıklar görülebilir ancak bunlar kısa zaman sonra kaybolur. Protezin yerleştirilmesi için açılan kesi izi ise hem küçük olması hem de bikini bölgesinde kalması sebebiyle görünmez.

Silikon implantlarla gerçekleştirilen popo protezi ile kişi çok daha genç ve güzel görünümlü kalçalara kavuşur. Protezin diğer popo büyütme yöntemlerine göre avantajı, uzun süre kullanıma uygun olmasıdır. Dikkatli davranıldığı sürece uzun yıllar sorunsuz bir şekilde dik ve yuvarlak popolara sahip olmak artık hayal değil.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

POPO KALDIRMA

POPO KALDIRMA

POPO KALDIRMA Popo kaldırma, popo bölgesinin kavisli ve kalkık görünmesi için yapılan estetik operasyona verilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir