POPO SİLİKONU

POPO SİLİKONU

Popo silikonu, poposunun düşük veya küçük olmasından şikayet eden hanımların ve erkeklerin sıklıkla başvurduğu bir estetik ameliyattır. Popodaki kasların az gelişmesi sebebiyle ortaya çıkan bu estetik kusur, bölgeye silikon parçaların yerleştirilmesi ile giderilir.

Popo silikonu ameliyat ile popo bölgesine yerleştirilen implantlarla gerçekleştirilir. Silikon poponun yapısına göre kasların içine veya arkasına yerleştirilebilir. Silikonun yapısı memelerde kullanılandan farklı değildir. Ancak daha sert ve daha dayanıklı bir özelliktedir. Bu yüzden patlama gibi durumlar görülmez. Buna rağmen otururken dahi hissedilmeyecek kadar yumuşaktır.

İki poponun birleştiği noktadan yapılan küçük kesilerle silikon parçanın yerleştirileceği alanlarda cepler oluşturulur. Bu bölgelere popo silikonu yerleştirilir. Daha yuvarlak ve dik popoya sahip olmak isteyen kadın veya erkek, 18 yaşından büyük ve ciddi bir sağlık sorunu olmayan herkese yapılabilen bir uygulamadır. Ancak hem operasyonu yapan doktorun işinin uzmanı hem de yapılan hastanenin tam teşekküllü olması önemlidir. Bu konuda karar vermeden önce detaylı bir araştırma yapılmalı, operasyonu yapacak doktorla görüşülmeli ve gerekli tetkikler sonucunda nihai karar verilmelidir.

Popo silikonu ameliyatı genel anestezi altında her iki popoya da yapılır. Ortalama 2-3 saat süren bir operasyondur. Çok küçük bir kesiden yerleştirildiği için çıplakken dahi kesi izleri fark edilmez. Operasyonun yapıldığı gün ve gece hasta hastanede kalır. Operasyondan sonraki 3-4 gün süresince hastanın sırt üstü yatmaması tavsiye edilir ve ilk 3 gün yıkanmaması gerekir. Operasyondan sonraki 1 ay boyunca popo silikonu uygulamasından sonrası için üretilen özel korse giyinmek ve bunu sadece banyoda çıkarmak gerekir. Yaklaşık 1 hafta sonra hasta rahatlıkla oturmaya başlar. Hasta ortalama 3-4 ay sonra implantın vücudundaki varlığını dahi unutur ve vücudunun bir parçası gibi hissetmeye başlar.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

SİLİKON POPO

SİLİKON POPO

SİLİKON POPO Silikon popo, poposunu dikleştirmek ve dolgun göstermek isteyen hanımların tercih ettiği estetik operasyonlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir