SAÇ EKİM MERKEZİ

SAÇ EKİM MERKEZİ

Saç ekim merkezi, saç dökülmesi veya kellik gibi sebeplerle estetik görünümlerinden şikayetçi olan insanların bu sorunlarını ortadan kaldırmak amacıyla çeşitli yöntemlerle saç ekimi yapan özel estetik merkezleridir.

Saç dökülmesinin çok çeşitli sebepleri vardır. Genetik faktörler ağırlıklı olmakla beraber, stres, yanlış ürün kullanımı, çevresel etkiler, geçirilen hastalıklar, kullanılan ilaçlar, beslenme alışkanlıkları gibi sebeplerle saçlar dökülmeye başlar. Özellikle erkeklerde görülen bu sorun kelliğe kadar varabilir. Kadınlarda da görülen saç dökülmesi ve saç seyrekleşmesi kişide hem psikolojik hem de sosyal anlamda problem yaratır. Zamanında müdahale edilmeyen saç dökülmesi kadınlarda çok ciddi saç kayıplarına, erkeklerde ise kelliğe sebep olur.

Saç dökülmesi başlayan veya ihmal sebebiyle saçlarının büyük kısmını kaybeden insanların aklına gelen ilk yöntem ise saç ekimi olmaktadır. Ülkemizdeki saç ekim merkezleri son yılarda çoğalmış, Türkiye tüm Dünya’da kaliteli ve ekonomik saç ekim merkezi olarak kabul edilmeye başlanmıştır. Her yıl yüzbinlerce insan Türkiye’deki saç ekim merkezlerine gelerek bu saç ekimi yaptırmaktadır.

Saç ekimi cerrahi bir operasyondur. Uzman tıp doktorları tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi takdirde ciddi komplikasyonların ortaya çıkması mümkündür. Ayrıca iyi ve donanımlı bir merkezde yapılması, operasyon öncesi detaylı tetkiklerin gerçekleştirilmesi gerekir. Hastanın sağlıklı kökleri, kaç kök transferine ihtiyaç duyduğu, kullandığı ilaçlar, mevcut hastalıkları, yaşı ve ekim yapılacak bölgenin titizlikle değerlendirilmesi şarttır.

Saç ektirmek isteyen ve iyi bir saç ekim merkezi arayanların yapması gereken en doğru şey birkaç merkezle görüşerek karar vermektir. Çünkü saç ekimi için kullanılan çok çeşitli yöntemler olduğu gibi aynı yöntem için çok farklı fiyatlar talep edilmektedir. Operasyon öncesi ve sonrasında da ilgili ve tam teşekküllü hizmet veren saç ekim merkezlerinin tercih edilmesi sağlıklı bir sonuç almak için önemlidir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI Saç ektirme sonrası uygulanması gereken işlemler en az saç ekimi kadar önem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir