Saç Ekim Merkezleri

Saç Ekim Merkezleri

Saç Ekim Merkezleri
Saç Ekim Merkezleri

Günümüzde stres ve hormonlu yiyeceklerin çoğalması ve benzeri bir çok nedenden dolayı kadın erkek farketmeksizin saç dökülmesi problemi ile karşılaşabilmektedir. Bu kişiler özellikle internet ortamından ve etrafında bu tarz kişiler varsa onların referansları ile hareket etmektedirler. Saç ekimi kadar öncesinde uzman kişiler ile görüşmekte bir o kadar önemlidir. Çünkü saç ekimi öncesi saçınız ile ilgili doğru teşhis konulmaz ise saç ekimi sonrası hayal kırıklığı ile karşılaşabilirsiniz.  Bun anlamada saç ekim merkezi yeterli ekip ve ekipmana sahip olmak zorundadır.

Saç ekimi yaptırmak isteyen bir çok kişi çeşitli sebeplerden dolayı bu işlemden kaçınmaktadırlar. Bu çekincelerinin başında bu işlemin bir operasyon  olmasıdır. Yani ciddi bir ameliyattır. Haliyle bu kadar ciddi bir ameliyatın hastane ortamında yapılması gereklidir. Temizlik anlamında hastane ortamı diğer yerlere göre daha çok güven vermektedir. Aynı şekilde eğer bu ameliyat saç ekim merkezinde yapılacak ise gerekli izinlerin sağlık bakanlığı tarafından alınmış olması gerekir. Aksi taktirde hasta steril olmayan bir yerde saç ektirme operasyonu yapıldığında operasyon yapılan bölgede mikrop kapma olasılığı ile karşılaşacaktır. Aynı zaman da ameliyat yeri kadar kullanılan cihaz ve aletlerinde steril olması önemlidir. Bir saç ekim merkezinin saç ekimi yapabilmesi için sağlık bakanlığı onaylı ruhsata sahip olması gerekmektedir. Mutlaka bu belgeyi kontrol edin ve eğer yoksa ilgili makamlarıda uyarın.

Saç ekim merkezinde mutlaka alanında ve estetik konuda tecrübeye sahip doktorlar bulunmalıdır. Doktor ve ekibinin bu anlamda referanslarıda çok önemlidir. Saç ekim merkezinde aynı zamanda kullanılan ekipmanında modern, eksiksiz ve en önemlisi steril olmasına dikkat edilmelidir. Eğer imkanınız varsa saç ekim merkezinden daha önce hizmet alınan kişiler ile iletişime geçip memnun kalıp kalmadıkları hakkında bilgi toplanabilir. Saç ekim merkezi böyle bir talep karşısında memnuniyetle sizin arıyacağınız referansları paylaşacaktır.

Bir takım saç ekim merkezleri yazılı ve görsel basın yada web ortamında insanlara merkezleri hakkında bilgi sunmak için tanıtımlarını yaparlar, söylenen ve takdim edilen imkanların doğruluğundan emin olmadan gösterişe aldanılmamalıdır. Saç ekim işleminden sıkıntısız bir biçimde sonuç alınması için bireye en doğru olan ekim yönteminin uygulanması gereklidir. Bunun için merkezde hangi yöntemlerin uygulanabildiğini sormak ve öğrenmek önemlidir.

Saç ekim merkezi seçerken yukarıda bahsi geçen konulara dikkat etmenizde fayda var.  Saç ekimi yaptıracaksanız iyi bir araştırma yaptıktan sonra karar vermenizde fayda vardır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI Saç ektirme sonrası uygulanması gereken işlemler en az saç ekimi kadar önem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir