SAÇ EKİMİ FİYATLARI

SAÇ EKİMİ FİYATLARI

Saç ekimi fiyatları konusunda kesin bir şey söylemek ve rakam zikretmek doğru değildir. Çünkü saç ekimi fiyatları çok farklı faktörlere göre değişkenlik gösterir. Bunlar;

  • Uygulamanın yapılacağı merkezin fiyat politikası,
  • Kişinin kaç kök saç nakline ihtiyacı olduğu,
  • Kişinin mevcut sağlıklı kıl köklerinin sayısı,
  • Operasyonun kaç seans süreceği,
  • Uygulanacak teknik,
  • Kullanılacak malzemenin miktarı ve kalitesi,

Gibi çok değişik etkenler saç ekimi fiyatlarını belirleyecektir.

Yaz mevsimi yaklaşınca saç ekimi talebi de artar. Çünkü saç ekiminden sonra yapılması ve uyulması gereken kurallar yaz mevsiminde daha kolay yerine getirilir. Örneğin saç ekiminden sonra saçlı derinin bir süre sıcak su ile yıkanmaması, bere gibi şeylerle kapatılmaması gerekir. Diğer yandan yazın başında ekilen saçlar yaklaşık bir sonraki yaz tam olarak çıkacağı için kişi bir yaz sonrasına yeni saçları ile girmiş olacaktır. Bu yüzden saç ekimi fiyatları yapılacak mevsime göre de değişkenlik gösterebilir.

Ancak saç ekimi konusunda karar veren birinin fiyattan önce saç ekiminin kendisi için uygun olup olmadığı, uygulama yapılacak merkezin donanımı, operasyonu yapacak doktorun tecrübesi ve kullanılacak tekniğin özelliği ve sonuçlarını değerlendirmesi gerekir. Çünkü saç ekimi basit bir iş gibi görünse de önemli ve titizlikle yapılması gereken bir uygulamadır. Acemi kişiler tarafından yapılması veya yeterli özenin gösterilmemesi halinde beklenmeyen sonuçlara sebep olabilir. Bu sebeple saç ekimi fiyatları konusu uygulamanın niteliğinden sonra değerlendirilmesi gereken bir husustur.

Saç ekimi fiyatları konusunda net olarak söylenebilecek tek şey, nakledilecek kök sayısına göre fiyatın değişeceğidir. Yani siz nerede saç ekimi yaptırırsanız yaptırın, size çıkarılacak fiyatta baz alınacak ve hesaba doğrudan etki edecek husus kaç adet saç kökü ekileceğidir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI Saç ektirme sonrası uygulanması gereken işlemler en az saç ekimi kadar önem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir