Saç Ekimi Fut Yöntemi

Saç Ekimi Fut Yöntemi

Saç Ekimi Fut Yöntemi
Saç Ekimi Fut Yöntemi

 Saç ekimi yapılırken birden fazla yöntem kullanılmaktadır. Saç ekimi fut yöntemi bu methodlardan eskide kalmışlarından biridir. Fut yönteminde saç ekimi sırasında saç kökleri bölgesel olarak transfer edilir. Diğer yöntemlerde ise saç kökleri teker teker transfer edilir. Saç köklerinin daha sık ve sağlıklı olduğu bölge olan kafanın arka ve kulaklar arkasındaki alandan dairesel olarak alınan saç kökleri istenilen yere transfer edilir. Bu işlem özel mercek altında özenle yapılır.

Her sektörde olduğu gibi saç ekimi sektöründede teknolojinin gelişmesi ile artık fut yöntemi de eskisi gibi kullanılmamaktadır. Saçsız bölgeye saç ekimi konusunda aynı yöntemler kullanılsada fue yöntemi ile arasındaki fark, saçlı bölgeden saç alma şeklidir.

Saç ekimi yapılırken özellikle ense üstü ve kulaklarınız arkasına denk gelen bölüm saç dokusu almak için ideal bölümdür. Genelde en geç dökülme gösteren veya dökülmeyen bölüm bu alandır. Bura yapılan cerrahi operasyon ile alınan doku parçasının içindeki saç kökleri mikrogreftlere yani tekli-ikili saç köklerine ayrılır bunlar sonrasında saç ekimi yapılacak bölgeye dikkatlice transfer edilir. Bu işlem diğer yöntemlere göre daha süre olarak avantajlıda olsa zahmetli bir işlemdir. Böyle bir işlemin yapılması ortalama 5-6 saat sürer. Saç alım işlemi mikroskop altında gerçekleştiğinden dolayı saç kümeleri zarar görmez. Saç köklerinin kümeler halinde topluca alınmasıda ayrıca zaman kazandırır.

Diğer metodlara göre maliyeti düşüktür çünkü diğer metodlarda özel iğneler kullanılmaktadır. Bu yöntemde ise bu iğneler kullanılmadığı için daha ekonomik sayılabilir. Fut yönteminde bölgesel işlem yapıldığı için iz kalma problemleri ile zaman zaman karşılaşılmıştır. Eskisi gibi tutulmamasının sebeplerinden biride budur. Bu operasyon sonrasında saç kökü alınan bölgede geçici olarakta olsa uyuşukluk hissi ve duyu kaybı yaşanabilmektedir. Bu bölgenin iyileşme süresi ile doğru orantılıdır.

Eğer bu işlem tekrarlanmak istenirse şayet münumun 6 ay gibi bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Fut yöntemi yukarıda saydığımızdan nedenlerden dolayı eskisi gibi tercih edilmemektedir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler daha sorunsuz ve kalıcı çözümler beklemektedir. Bu sebeple artık uzmanlar bu yöntemi önermemektedir. Daha önceden bahsettiğimiz gibi bu operasyonun fiyatı diğer yöntemlere daha ucuzdur.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI Saç ektirme sonrası uygulanması gereken işlemler en az saç ekimi kadar önem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir