SAÇ EKİMİ ÖNCESİ

SAÇ EKİMİ ÖNCESİ

SAÇ EKİMİ ÖNCESİ
SAÇ EKİMİ ÖNCESİ

Saç ekimi ile ilgili operasyon öncesi ve sonrasında yapmanız gereken bir takım uygulamalar ve önlemler vardır. Sağlıklı ve uzun süreli bir sonuç almak istiyorsanız bu uyarıları dikkate almanızda fayda vardır.

Saç ektirme öncesinde herkes gibi sizde en saçınız için en iyi sonucu almak istediğinizden dolayı araştırma yoluna gideceksiniz. Saç ekimi önemli bir operasyondur bu sebeple araştırma yaparken bu hizmeti veren firmaların referanslarını iyi inceleyin ve ekibinde bulunan doktorlar hakkında bilgi alın. Gerek duyarsanız firmadan saç ekimi ve sonrası fotoğraflarıda özel olarak talep edebilirsiniz.  Saç ektireceğiniz yere randevu öncesinde saç bölgenizin fotoğrafını çekip gönderebilirsiniz bu sayede randevu öncesi firmada size özel uygulama konusunda hazırlı olacaktır. Artık bunların hepsi internet üzerinden kolaylıkla halledilebilecek konulardır. Ama saç ekimi yapan kuruluş yakınlarınızda bir yerde ise yeri görme ve daha detaylı bilgi almak için ziyaret etmenizdede fayda olacaktır.

Uzman doktorlar tarafından ön görüşmede uygulanacak metod belirlenir ve bununla birlikte bir operasyon tarihi alınır. Sonuçta bu bir operasyon olması nedeniyle öncesinde ve sonrasında dikkat etmeniz gereken kural ve unsurlar vardır. Bu operasyon bölgeye göre değişen uzun saatler süren bir süreçtir bu sebeple öncesinde gerekli olan tüm hazırlıkların eksiksiz yapılması bu süreci en rahat şekilde geçirmenizi sağlayacaktır.

Saç ekimi dediğimiz gibi bir operasyon olduğu için diğer operasyonlara benzer ön hazırlık süreçleri vardır. Bu önlemler ortalama 1 hafta önceden alınmaya başlar. Saç ektirme operasyonunda bir hafta önce aspirin ve tarzı ilaçlar kullanmayınız. Saç ekiminden yine bir hafta önce alkol ve sigara almayınız. Özellikle sigara konusunda zorluk çekenler en geç üç gün önce bırakmak zorundalar. Saç ektirme operasyonundan yine bir hafta önce eğer saçınız için kimyasal saç çıkartıcılardan vb. kimyasal ürün ve losyonlardan kullanıyorsanız bırakınız. Bu tür losyon veya ilaçlar saçlı deriye etkileri bir süre daha devam ettiği için bunların kullanımı yasaktır.

Saç ekimi sonrası 3 gün saçlarınız yıkanmayacağı ve su ile temas etmeyeceği için operasyon öncesinde duş almanızda fayda vardır. Saç ekimi uzun süreli bir operasyon olduğu için zinde olmanız ve vücudunuzun dinlenmesi gerekmektedir. Yine uzman doktorlar operasyon öncesinde ortalama 8 saat uykuyu önermektedirler. Yine doktorunuz demediği sürece saç tıraşı olmayınız. Zaten sizin için gerekli tüm uyarılar operasyon öncesi doktorunuz tarafından verileceği için harfiyen uymanızda vardır. Aynı şekilde doktorunuz ile ameliyat öncesi herhangi bir alerjiniz sürekli kullanmak zorunda olduğunuz her hangi bir ilaç varsa rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Uzman doktorunuz size en uygun metodu seçecektir.

Operasyona gelirken önden düğmeli veya fermuarlı giyecekler giymeye önem gösterin. Operasyon sonrası bir süre saç ekilen bölgeye çok dikkat etmek zorundasınız aksi taktirde kök hücrelerden yeteri kadar fayda alamazsınız.

Son olarak operasyonun uzun süreceği konusunda bilgi vermiştik bu yüzden operasyon öncesi karnınızın tok olmasında fayda var. Yalnız yinede çok yemek yemekten sakınınız.

Bu tavsiyelerin hepsi sizin sağlıklı bir operasyon geçirmeniz ve sonrasında sağlıklı saçlarınıza kavuşmanız için yapılmıştır.

 

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI Saç ektirme sonrası uygulanması gereken işlemler en az saç ekimi kadar önem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir