SAÇ EKİMİNİN ZARARLARI | SAÇ EKTİRMENİN ZARARLARI

Saç Ekiminin Zararları

Saç Ekiminin Zararları
Saç Ekiminin Zararları

Saç ekimi ile ilgili internet üzerinde yalan yanlış bir çok haber yapılmaktadır. Özellikle saç ekimi zararları üzerine bir çok forumda eleştiri okuyabilirsiniz. Bu tarz eleştirileri yazanlar genelde saç ekimi yaptırmış ve istediği sonucu alamamış kişiler veya bunların yakınlarıdır. Saç ekimi bir operasyon işidir ve her operasyonda olduğu gibi bu operasyonda da riskler mevcuttur. Yalnız bu tarz risklerin görülme oranları, teknoloji ve tıptaki yenilikler arttıkça düşmüştür. Günümüzde artık modern cihazlar sayesinde çok başarılı saç ektirme operasyonları gerçekleşmektedir.

Saç ekiminin zararlarından bahsedenlerin bir çoğu da saç ekimi sonrası doktor tavsiyelerine uymamış kişilerdir. Saç ekimi yaptırdıktan sonra özellikle yaralarınız kapanana kadar çok dikkatli olmanı gerekmektedir. Saç ekimi yapıldıktan sonra ortalama 3 gün duş yapmamanızda fayda vardır. Onun sonrasında yine doktorunuz tavsiyene uygun losyonlar ile çok sıcak su kullanmadan yıkama yapılmalıdır ortalama 3 ay gibi sonra saçlarınızda bir dökülme yaşayacaksın bu gayet normal bir süreçtir daha sonra yeni ve sağlıklı saçlarınıza kavuşacaksınız.

Saç ekimi yaptırmadan önce mutlaka iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Referanslarına güvendiğiniz doktorları tercih etmenizde fayda vardır. Saç ekimi bir operasyon olduğu için herkeste aynı dna yapısı olmadığında farklı sonuçlar ile karşılaşmak gayet dola bir sonuçtur. Zaten uzman doktorunuz ile konuştuğunuzda mevcut saç yapınız incelenerek karşılaşabileceğiniz riskler size bildirilecektir. Önemli olan unsur saç dokusu alınacak alanında elverişli olmasıdır.

Daha önceleri Fut yöntemi ile saç ekimi yapılmaktaydı. Bu saç ekimi işleminde saç dokusu bölgesel olarak alındığından dolayı bölgesel duyu kayıpları ve saç alınan bölgede iz kalabilmekteydi. Günümüzde fue yöntemi ile artık böyle bir riskta kalmamıştır. Fue yöntemi ile güvenilir saç ekimi yaptırabilir ve yeni saçlarınızı uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Saç ekimi yaptırmadan önce oluşabilecek riskleri minimuma indirmek adını saç ekimi yaptıracağınız saç ekimi merkezini saç ekimi yaptırmadan önce çok iyi incelemenizde fayda vardır. Saç ekim merkezleri bu hizmeti siz sağlayabilmeleri için sağlık bakanlığı tarafından onaylı ruhsata sahip olmalıdırlar. Aynı zamanda operasyon öncesi nerede operasyon olacağınızı görün. Genelde saç ekim operasyonu özel hastanelerin ameliyathanelerinde yapılmaktadır. Eğer saç ekim merkezinde bu operasyon yapılacaksa yine ortamın steril olup olmadığı kontrol edilmelidir. Olası bir enfeksiyon ileride daha büyük problemlere yol açabilir.

Saç ekimi zararları anlaşılacağı üzere alınan önlemler ile doğru orantılıdır. Eğer saç ekimine müsait bir yapınız var ise ve alanında uzman doktorlar eşliğinde steril bir ortamda operasyon yapılacaksa sorun yaşama olasılığınız neredeyse hiç yoktur.

 

 

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI Saç ektirme sonrası uygulanması gereken işlemler en az saç ekimi kadar önem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir