SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI
SAÇ EKTİRME SONRASI

Saç ektirme sonrası uygulanması gereken işlemler en az saç ekimi kadar önem taşımaktadır. Çünkü saç ekimi bir operasyon olduğu ameliyat sonrasında doktorunuzun önerdiği şekilde bakımve kontrollerinin zamanında yapılması önemli bir unsurdur. Aksi taktirde saç ve saçlı deriniz zarar görebilir. İyileşme sürecinde uygulanan bu yöntemler daha önceden operasyon geçirmiş olan hastalardan edinilen tecrübeler sonucu tespit edilmiş ve uygulanmaya başlanmıştır. Bu yöntemler sadece saç ekimi yaptıranlardan ziyade aynı zamanda sağlıklı saçlara sahip olanlarında uygulaması gereken yöntemlerdir. Saç ektirme sonrası gerekli olan bakım işlemlerini ev ortamında rahatlıkla yapabileceksiniz. Bu şekilde yapılan bakım sonucu mevcut operasyonun izleri daha kısa sürede yok olacak ve iyileşme süreciniz hızlanacaktır. Saç bakımını evinizde kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Saç ektirme sonrası ameliyatın bitiminden sonra saçların bir süre yıkanmamasında fayda vardır. Bu süreye ortalama 3 gün diyebiliriz. Saç yıkama işlemi sırasında doktorunuz tarafından verilen özel şampuanların kullanılması gerekmektedir. Operasyon sonrası olduğu için bir süre tedbirli olmakta fayda vardır.

SAÇ EKTİRME SONRASI SAÇ YIKAMA

İlk saç yıkama çok önemlidir. Söylenenin dışında bir işlem yapıldığı taktirde bir çok ekilen saç kökü işe yaramaz hale gelebilir. Saç ektirme sonrası saçlarınızı yıkarken daha öncedende belirttiğimiz gibi tavsiye edilen losyon ve şampuanlar kullanılmalıdır. Saçımızı yıkarken dairesel hareketler ile saçımıza hafif masaj yapabilirsiniz yalnız bu süreçte ekili olan saçın bulunduğu alana kesinlikle masaj yapmayınız. Bu süreçte saç kurutma makinesi kullanmakta yasaktır. Ancak bir hafta sonra saç kurutma makinesini soğuk üflemede kullanmaya başlayabilirsiniz. Saç ektirme sonrası verim alabilmek için bir süre bu tarz sıkıntılar ile karşılaşmanız doğaldır. Sak ekim sonrası sağlıklı bir saça sahip olabilmek için sabırlı olmanız gerekmekte. Saç dökülmesine sebep olan nedenlerin başında saça uygulanan jöle ve sprey tarzı ürünlerdir. Ama kullanmak isteyenler operasyon sonrası iki hafta bu tarz ürünleri kullanamaz. Bu tarz ürünlerin sağlıklı saçlarada büyük zararları vardır. Bu tarz ürünler kullanıldıktan sonra mutlaka gün geçmeden saç yıkanarak temizlenmelidir.

Saç ektirme sonrası ortalama 3-4 ay saçın boyanmamasında fayda vardır. Saçınızı mümkün mertebe kimyasal ürünlerden uzak tutunuz. Kullandığınız ürünleri iyi inceleyiniz ve organik olmasına dikkat ediniz.

Saçlarınızı 10 gün sonra operasyon sonucu oluşan kabuklar döküldükten sonre kendi şampuanınız ile yıkayabilirsiniz. Yalnız şampuan sonrası mutlaka iyice durulamanızda fayda vardır. Saç ekimi yapılan yere bir süre masaj yapmamakta fayda vardır. Büyük ihtimalle ekilen saçlar 1 ay sonra dökülecektir. Bu normal bir süreçtir. ortalama 3 ay sonra yeniden sağlıklı ve gür olarak saçınız çıkmaya başlayacaktır.

SAÇ EKTİRME SONRASI SAÇ DÖKÜLMESİ

Bir çok kişi saç ektirme sonrası ilk haftalarda saç dökülmesi ile karşılaşmaktadır. Bu süreç kök hücrelerin ekilen yer ile uyumu sağlanıncaya kadar geçirilen normal bir süreçtir. Saç ektirme sonrası operasyondan ortalama 1 ay sonra saçlarınız dökülecektir. Yine ortalama 3-4 ay içinde dökülen yerden sağlıklı ve gür bir şekilde saçınız yeniden çıkacaktır. Saç uzaması ondan sonra rutün bir hale dönüşür ve ortalama ayda 1 cm uzar. Saç ekiminden sonra saçlarınızı yine doktorunuzun önerdiği şekilde bakımına devam ederseniz uzun yıllar sağlıklı ve gür saçlara sahip olabilirsiniz.

 

 

 

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

Saç Ekiminin Zararları

SAÇ EKİMİNİN ZARARLARI | SAÇ EKTİRMENİN ZARARLARI

Saç Ekiminin Zararları Saç ekimi ile ilgili internet üzerinde yalan yanlış bir çok haber yapılmaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir