Saç Ektirmek

Saç Ektirmek

         Saç ektirmek, saç seyrelmesi veya kellik diye tabir edilen kafa bölgesinde meydana gelen açıklığın giderilmesi için uygulanan estetik bir yöntemdir. Özellikle erkekler tarafından tercih edilen saç ektirme, saçlarının aşırı dökülmesinden dolayı saç derisinde açılma olan kadınlar tarafından da yaptırılabilmektedir.

         Saç ektirmek için uygulanan birkaç farklı yöntem bulunmakla birlikte her geçen gün bu yöntemlere yenileri eklenmektedir. Son yıllarda en fazla talep gören ve memnun kalınan yöntem FUE tekniğidir. FUE tekniğinde kişinin saçlı ense bölgesinden alınan sağlıklı saç kökleri, özel bir solüsyonla işlem gördükten sonra kişinin ekim yapılacak alanına mikronluk iğnelerle yerleştirilir. Bu uygulamada kesi açılmadığı ve iz kalmadığı gibi iyileşme süreci de diğer yöntemlere göre daha kısadır.

Saç ektirmek için kişinin kendisinden saç alınması ve kısa süre içerisinde yerleştirilmesi neticesinde, saç köklerinin sağlıklı şekilde nakli yapılmış olur. Bu da ekimin başarı oranını artırmaktadır. Eğer ense bölgesinde ekime uygun saç yoksa, hastanın göğüs veya kol bölgesi gibi alanlarından alınan köklerin ekimi de mümkündür.

Operasyon lokal anestezi altında yapılır ve ekilecek kök sayısına göre ortalama 3 saat sürer. Eğer çok daha fazla kök ekimi yapılacaksa, 2 seansta gerçekleştirilir. Operasyondan hemen sonra kişinin normal hayatına dönmesi mümkündür. Ancak belli bir süre doktorun talimatlarına uyulması çok başarı sağlanması için çok önemlidir. Ekim yapılan alanın darbelerden, güneşten ve sıcak su ve havadan uzak tutulması gerekir. Bir süre özel şampuanlar kullanılmalıdır.

Saç ekiminden yaklaşık 1 ay sonra ekilen saçlar dökülmeye başlar. Bu operasyonun doğal sonucudur. Dökülen bu saçların yerine çıkmaya başlayan yeni saçlar, ortalama 1 yıl sonra tamamen uzamış ve kişi yeni saçlarına kavuşmuş olacaktır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI Saç ektirme sonrası uygulanması gereken işlemler en az saç ekimi kadar önem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir