SAÇ MEZOTERAPİSİ

SAÇ MEZOTERAPİSİ

           Saç mezoterapisi, saçları dökülmeye başlayan veya saç ekimi yapılan kişilerde saç dökülmesini azaltmak veya saç ekiminin etkisini güçlendirmek için yapılan estetik uygulamadır.

En fazla erkeklerde görülen saç dökülmesine;  genetik yatkınlık, yaşlanma, saçlarda gerçekleştirilen uygulamalar veya hastalık gibi sebeplerle kadınlarda da rastlanmaktadır. Özellikle kemoterapi alan kadınlarda kellik düzeyinde saç dökülmesi gözlemlenir. Mevcut saçları güçlendirmek, dökülmeyi ortadan kaldırmak veya azaltmak, cılız saçları güçlendirmek veya saç ekimi sonrasında operasyonun etkisini artırmak için uygulanan saç mezoterapisi, kolay ve ekonomik bir uygulamadır.

Kafa derisine mezoterapi ilacının mikron düzeyinde kalınlığı olan iğneler vasıtası ile uygulandığı bu yöntem;

  • Saçlı deriye uygulanır,
  • Kökü olan saçların deri üstüne çıkarak uzamasına yardımcı olur,
  • Saç köklerini güçlendirerek saç derisine daha sıkı tutunmasını, dolayısı ile dökülmesini önler,
  • Saçların daha parlak olmasını sağlar,

Saç mezoterapisi; kafa derisinin altındaki damarları genişleterek kan dolaşımını artıran ve derideki bağ dokuyu yenileyen vitaminlerle çeşitli kimyasal maddelerden oluşan bir sıvının saç köklerine enjekte edilmesi ile yapılır. Uygulama lokal anestezi altında ve herhangi bir kesik açılmadan gerçekleştirilir. Dökülme durumuna göre 10 seansa kadar uygulanabilir. Her uygulama ortalama yarım saat sürer ve genellikle 2 haftada bir tekrarlanır.

Saç mezoterapisi yapıldıktan sonra 2 gün kafa yıkanmamalı ve uygulamanın tüm seansları bitene kadar ılık su ile yıkamaya özen gösterilmelidir. Yıkanırken doktorunuzun tavsiye ettiği bir şampuan varsa o kullanılmalıdır. Bu süreçte saç kurutma veya şekillendirici makinelerin kullanılması, güneşe şapkasız çıkılması, jöle – sprey gibi ürünlerin saça sürülmesi tavsiye edilmez. Ayrıca uygulama süresince deniz girilmemesi gerekir.

Uygulamaya başlandıktan ortalama 1 ay sonra etkileri görülmeye başlar. Devamı halinde ortalama 2-3 yıllık sonuçlar elde edilir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI Saç ektirme sonrası uygulanması gereken işlemler en az saç ekimi kadar önem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir