SİLİKON POPO

SİLİKON POPO

Silikon popo, poposunu dikleştirmek ve dolgun göstermek isteyen hanımların tercih ettiği estetik operasyonlardan biridir. Bel, popo ve kalçanın belli bir orantıda ve estetik görünmesi, düz ve deforme olmuş kalçaların toparlanarak dik durması için çeşitli estetik uygulamalar yapılmaktadır. Hastanın yaşı, anatomik yapısı, estetik operasyondan beklentisi, poponun durumu, vücut hatları gibi özellikler göz önünde bulundurularak popo estetiği yöntemlerinden en uygun olanı belirlenir. Ancak her estetik cerrah popo estetiğinde kullanılan tüm yöntemleri kullanmaz. Kendileri ve hasta portföyleri için en uygun olan yöntemle çalışmayı tercih eden estetik cerrahların tekniği veya ücreti sizin beklentinize veya bütçenize uygun olmayabilir. Bu yüzden popo estetiği yaptırmaya karar verdikten sonra uygulamayı kime yaptıracağınız hakkında detaylı bir araştırma yapmanız ve acil karar vermemeniz gerekir.

Silikon popo, yağ dokusu yeterli olmadığı için kendisinden alınacak yağla popo dolgusu yapılamayan hastalarda popo dikleştirmek ve güzelleştirmek için kullanılan yöntemlerden biridir. Genel prensip olarak göğüs silikonları ile aynı maddeden imal edilse de, popo silikonu daha katı ve sert içeriklidir. Üzerine binecek vücut ağırlığı düşünülerek bu şekilde tasarlanan popo silikonları uzun yıllar bozulmadan ve patlamadan dayanma özelliğine sahiptir.

Silikon popo ameliyatında hastanın poposunun üst kısmına silikon dolgular yerleştirilir. Hastanın kas ve yağ oranına göre deri altına veya kas arasına yerleştirilebilen silikon malzeme ile sıkı, dik ve estetik kalçalar ortaya çıkar. Ameliyat için açılacak kesi popoların birleştiği alanda olduğu için görünmesi mümkün değildir. Genel anestezi altında yapılan silikon popo ameliyatından sonra doktor gerekli görürse hasta bir gün hastanede misafir edilir. Operasyondan sonraki süreç hakkında doktor tarafından bilgilendirilen hasta verilen talimatlara uyması halinde birkaç gün sonra normal hayatına dönebilir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

POPO KALDIRMA

POPO KALDIRMA

POPO KALDIRMA Popo kaldırma, popo bölgesinin kavisli ve kalkık görünmesi için yapılan estetik operasyona verilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir