YÜZ ESTETİĞİ

YÜZ ESTETİĞİ

            Yüz estetiği geniş bir kavramdır. Çünkü aynı operasyonda yüzün çeşitli bölgelerine farklı uygulamalar yapılabileceği gibi bunların her biri ayrı ayrı da gerçekleştirilebilir. Ancak genel olarak yüz estetiği denildiğinde, yüzde meydana gelen kırışma ve sarkmaların giderilmesi için gerçekleştirilen estetik amaçlı cerrahi müdahaleler anlaşılır.

Zamanın etkileri ilk olarak yüzde meydana gelen değişikliklerle kendisini gösterir. Genetik faktörler, yaş alma, beslenme şekli, çeşitli hastalıklar, nem ve elastikiyet kaybı, kırışma ve sarkma ile sonuçlanır. Özellikle kadınlar için yüzde meydana gelen deformasyonlar önemlidir. Her kadın bu sorunu geciktirmek veya ortadan kaldırmak için çeşitli yöntemlere başvurur. Sürekli yapılan cilt bakımına rağmen zamanın etkileri kozmetik ürünlerden daha hızlıdır. Bu yüzden kadınlar yüz estetiği ile bu sorundan kurtulmak isterler.

Yüz estetiği için bir yaş sınırı yoktur. Kırışıklıkların ve sarkmaların ortaya çıktığı andan itibaren yüz estetiği yaptırılabilir. Ancak doktorlar genellikle 40 yaşından sonra operasyon tavsiye etmektedir. Çünkü yüz estetiği de zamanın etkilerini durdurmak için kesin çözüm değildir. Cilt belli bir yaşa kadar geri alınacak ancak ameliyattan sonra süreç işlemeye devam edecektir. Bu yüzden yüz estetiği ne kadar ertelenirse etkileri çok daha ileri yaşlara kadar görülmeye devam eder.

Operasyonlar uygulamanın kapsamına göre genel yada lokal anestezi altında yapılır. Tüm yüz için yapılan ameliyatlar ortalama 3 ila 4 saat arasında sürmektedir. Ancak bölgesel uygulamalar daha kısadır ve lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir.

Yüz estetiği operasyonlarında estetik sorunun durumuna göre farklı teknikler uygulanır. Bu konuda şu yöntem daha iyi demek doğru değildir. Çünkü her yöntem her hastada aynı sonucu yaratmaz. Bu yüzden iyi bir estetik cerrahla görüşüp, detaylı bir ön çalışma yapıldıktan sonra yönteme karar verilmesi en doğrusudur.

 

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

YÜZ GERME AMELİYATI

YÜZ GERME AMELİYATI

YÜZ GERME AMELİYATI Yüz germe ameliyatı, sarkma veya kırışma ile formunu kaybetmiş, estetik olarak kişiyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir