YÜZ GERDİRME

YÜZ GERDİRME

          Yüz gerdirme, yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan cilt sarkma ve kırışıklıklarının giderilmesi ile yapılan estetik müdahaledir. Gevşeyen ve sarkan, kırışıklıkların çoğaldığı, derin çizgilerin görüldüğü ciltlerde kesin çözüm olarak kabul edilen yüz gerdirme, kişiye daha genç bir görünüm kazandırır.

Yüz gerdirme yaşlanmayı durdurmaz ama ciddi anlamda yavaşlatır. O ana kadar olan deformasyonu büyük oranda ortadan kaldıran yüz gerdirme, sonrası için doğal yaşlanma sürecinin hız kesmesini sağlar. Böylece kişi operasyonla kazandığı 10-15 yaş farkını, sonraki yıllarda ortaya çıkacak yaşlanmanın yavaşlaması ile daima koruyacaktır.

Yüz gerdirme 40 yaşın üstündeki kadın ve erkeklerde rahatlıkla uygulanan bir yöntemdir. Ancak cildi yaşına göre fazla deformasyona uğramış kişilerde daha erken dönemlerde de yapılması mümkündür. Cildin durumuna göre farklı yöntemlerden biri seçilerek operasyon yapılır. Hasta için en doğru yöntemin hangisi olduğuna yapılacak tetkikler sonucunda doktor karar verir. İleri düzeydeki deformasyonlarda daha kapsamlı bir uygulama gereklidir.

Klasik yüz germe yönteminde kesi, alın bölgesindeki saç çizgisinden başlayarak kulağın önündeki bölgeden uzar. Yüz ile boyun germe işlemi de yapılacaksa kesi, çenenin yanlarına kadar uzatılır. Yüz ve kulak arasındaki bölgede bulunan deri çapraz şekilde yukarı çekilir. Eğer fazlalık varsa bu kısım çıkarılır. Sarkan bölgeler iç dikişlerle sabitlenir. Son olarak kesiler estetik dikişlerle kapatılır. Kulan arkasına dren, tüm yüze ise kompresif bandaj uygulanarak operasyon sonlandırılır.

          Daha genç yaşta olan ve sadece sarkma problemi görülen hastalarda ise asma yöntemi tercih edilmektedir. Bu uygulamada yüzün orta kısmı, kaş ve göz çevresi ile boyun kalıcı şekilde gerilir. Kalıcı ve daha kolay bir uygulama olması sebebiyle başlangıç düzeyindeki cilt sarkmalarında sıklıkla tercih edilir.

Bunlar dışında da çeşitli yüz gerdirme yöntemleri mevcuttur. Sizin için en doğrusunun hangisi olacağına yapılacak tetkikler sonucunda doktorunuzun karar vermesi gerekir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

YÜZ GERME AMELİYATI

YÜZ GERME AMELİYATI

YÜZ GERME AMELİYATI Yüz germe ameliyatı, sarkma veya kırışma ile formunu kaybetmiş, estetik olarak kişiyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir