YÜZ GERME AMELİYATI

YÜZ GERME AMELİYATI

Yüz germe ameliyatı, sarkma veya kırışma ile formunu kaybetmiş, estetik olarak kişiyi rahatsız edici hale gelmiş yüzlerde yapılan cerrahi operasyondur. Yüz ve boyun derisine uygulanan çeşitli özel operasyonlarla kişinin bir anda 10-15 yaş daha genç görünmesi mümkün olmaktadır.

          Yüz germe ameliyatı genelde boyun germe ile birlikte planlanır. Çünkü boyun da yüz ile paralel hatta yüzden daha çabuk deforme olan özelliğe sahiptir. Sadece yüz için yüz germe ameliyatı yapılarak boynun bırakılması istenen genç ve taze görüntüyü tam olarak sağlamaz. Yüz ve boyun germe ameliyatı ile birlikte göz çevresi, göz kapağı, alın germe, kaş kaldırma gibi çeşitli estetik müdahaleler de yapılabilir. Bu tamamen hastanın isteği ve yüzün yapısına bağlıdır. Hastalar bazen estetik cerrahlara tek bir talep ile giderler. Ancak yüzün genelinde mevcut bir deformasyon varsa, tek uygulama ile istenen genel düzelmenin sağlanamayacağı hallerde tüm yüzün tek seferde düzeltilmesi hem ekonomik hem de sağlık açısından daha iyidir.

Yüz germe ameliyatı çeşitli tekniklerle yapılabilir. İleri düzeydeki deformasyonlar ciddi bir cerrahi müdahale gerektirebilir. Tüm yüz için yapılacak bir uygulama 3-4 saat sürecek ve hasta genel anestezi altında olacaktır. Ancak daha lokal ve başlangıç düzeyindeki deformasyonlar için bölgesel uygulama yapılması mümkündür. Yüz germe ameliyatı için kullanılacak yönteme yüzünüzün durumuna göre doktorunuzla birlikte karar vermelisiniz.

Yüz germe ameliyatı ile birlikte çene altında gıdı olarak tabir edilen kısımdaki sarkma ve yağlanma problemleri de giderilir. Aksi takdirde yüz germe ile beklenen sonucun elde edilmesi çok zordur. Ameliyat için şakaklardaki saçlı derinin altından kesi açılarak müdahale yapılır. Bu yüzden çok az bir iz kalır ve bu iz zamanla tamamen ortadan kalkar.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

YÜZ GERDİRME FİYATLARI

YÜZ GERDİRME FİYATLARI

YÜZ GERDİRME FİYATLARI            Yüz gerdirme fiyatları, uygulamanın tek başına mı diğer estetik müdahaleler ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir