Yüzünüz gençleşti, ya boynunuz? Gelin çare bulalım mutsuz olmayın !

Dr. İlker Manavbaşı öneriyor:

Boyun germe operasyonları, yüz gençleştirme ameliyatlarının bir parçası olarak yapıldığı gibi tek başına da uygulanabiliyor

Yüzünüz gençleşti, ya boynunuz? Gelin çare bulalım mutsuz olmayın !

Çeneyle boyun arasındaki açı normal şartlarda daha belirgin ve dikken, yıllar geçtikçe cilt formu genişliyor ve bozuluyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.İlker Manavbaşı bu bozulmayı  düzeltmek için başvurulan  yöntemler hakkında şu bilgileri verdi: “Boyundaki yağ fazlalığının alınması, boyun kaslarını birbirine dikerek gerginleştirmek, kulak memesi etrafından yapılan cilt kesisi ile bollaşmış deriyi gererek fazlasını çıkarmak, çene ucuna protez konularak belirginliğinin artırılması ve fazla boyun derisinin alınması, bu yöntemlerin başında gelmektedir.”

Her ameliyat adayına uygulanacak yöntemlerin farklılık gösterdiğini belirten Op.Dr.İlker Manavbaşı “Herkese standart olarak her yöntemin uygulanması söz konusu değildir. Bazı durumlarda yukarıda saydığımız yöntemlerin birkaçı ile sonuca ulaşmak mümkünken, bazı durumlarda ise yöntemlerin tamamını kullanarak boyun germe işlemi gerçekleştirilmektedir” dedi.

Op.Dr.İlker Manavbaşı boyun germe ameliyatı sonrası ile ilgili bilinmesi gerekenleri şöyle sıraladı:  “Boyun germe operasyonu ağrısız bir ameliyattır. Birkaç gün yemek yeme sırasında zorlanma ve boyunda gerginlik hissi olağandır. Bu dönemde 1-2 hafta kadar boyun bandı kullanılması tavsiye ediyoruz. Dikişler 5-7 gün içerisinde alınır ve hasta bu süre sonrasında normal yaşantısına döner”

Op.Dr.İlker Manavbaşı

DR. İLKER MANAVBAŞI
DR. İLKER MANAVBAŞI

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1999 yılında mezun olan Op. Dr.İlker Manavbaşı, aynı yıl TUS sınavında dereceye girerek Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık yaptı. Uzmanlığını tamamladıktan sonra, İstanbul Özel İren Hastanesi’nde El Cerrahisi Bölümü Şef’i olarak 2004 yılına kadar çalıştı. Daha sonra ülkemizin sayılı cerrahlarından Prof. Dr. Onur Erol’un Plastik ve Estetik Cerrahi Kliniğinde “fellow” olarak, ardından da partner olarak görev yaptı. Burun ameliyatlarına (rhinoplasty) ağırlık veren Op. Dr.İlker Manavbaşı, bu  konuda dünyanın sayılı plastik cerrahlarından Prof. Doktor Bahman Guyuron ile Cleveland Ohio’da, Zeeba kliniğinde çalıştı.

İşlevsel estetik burun ameliyatları, meme protezi, derin tabaka yüz germe, göz çevresi gençleştirme ameliyatları ve mega-liposuction (5 litre üzeri yağ alma) özel uzmanlık alanları olan Op. Dr.İlker Manavbaşı’nın ideali tek ameliyat ile ideal burun şeklini elde etmek ve burun ameliyatlarında karşılaşılan temel sorunları gidermektir. Bu amaçla geliştirdiği tekniklerinden ikisini 2008 yılında İtalya’da International Symposium on Plastic Surgery isimli sempozyumda sundu. Burun çökmelerini engelleyen ve eğri burunların bir seansta kalıcı düzelmesini sağlayan bu teknikler, 2010 ve 2011 de dünyanın sayılı estetik cerrahi dergilerinde yayınlandı.  

Amerikalı burun estetiği cerrahları tarafından kurulan ve dünyada sayılı cerrahın üye olabildiği The Rhinoplasty Society ‘nin en genç üyesi olan 1971 Ankara doğumlu Op. Dr.İlker Manavbaşı, estetik cerrahiden arta kalan zamanında tarih, felsefe konularında okuyor, klasik müzik dinliyor, sağlıklı bir hayatın vazgeçilmezi olan spor aktivitelerinden eskrim ve kayak yapıyor, yüzüyor.  İstanbul Tabip Odası, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Estetik Plastik Cerrahi Derneği’ne üye olan Dr.Manavbaşı, ileri düzeyde İngilizce biliyor. Op.Dr.İlker Manavbaşı,2014  yılından itibaren estetik cerrahi hastalarını Şişli/Fulya’daki Terrace Fulya Center’da görmektedir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

BOYUN ESTETİĞİ AMELİYATI

BOYUN ESTETİĞİ AMELİYATI

BOYUN ESTETİĞİ AMELİYATI Boyun estetiği ameliyatı, boyun bölgesinde yaşa veya kilo alıp vermeye bağlı olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir